Nokia zlepšuje péči o mobily. Aktualizace Androidu poskytne po dobu tří let

0

Finská společnost HMD Global oznámila dobrou zprávu pro majitele starších Nokií s Androidem. Firma rozšiřuje jejich podporu ze dvou na tři roky. Pravidlo bohužel není univerzálně platné pro všechny modely ani regiony. Prozatím se týká jen první generace zařízení, tedy modelů Nokia 3, 5, 6 a Nokia 8 uvedených v roce 2017. Ale například lowendová Nokia 2 přišla až po nich, avšak jí se rozšířená podpora netýká.

Jak bude ona podpora vypadat? Každý mobil bude standardně dva roky od uvedení dostávat pravidelné měsíční bezpečnostní aktualizace a k tomu i případné upgrady na vyšší verzi Androidu. Ve třetím roce už budou dostávat jen záplaty, a to jednou za tři měsíce (celkově tedy čtyřikrát).

  • Nokia 2 bude aktualizována jen do listopadu 2019
  • Nokia 3 přejde na čtvrtletní aktualizace od září 2019 do září 2020
  • Nokie 5, 6 a 8 budou čtvrtletí aktualizace dostávat od října 2019 do října 2020

Výjimkou je Nokia 6 prodávaná Amazonem v USA a Indii, té podpora skončí letos v říjnu. HMD Global navíc upozorňuje, že distribuce aktualizací se může lišit i v závislosti na zemi nebo operátorovi. To je ale tradiční problém Androidu.

HMD se oživení značky Nokia relativně povedlo. V aktuálním čtvrtletí jde o devátého největšího výrobce na světě a pátého v Evropě. Zájem by mohl růst i po chystaných novinkách. Na veletrh IFA v Berlíně budou představeny nové modely (na řadu by měly přijít Nokie 5.2, 6.2 a 7.2), k premiéře dojde 5. září.

Zdroj: Nokia via Android Police

Nokia zlepšuje péči o mobily. Aktualizace Androidu poskytne po dobu tří let
Ohodnoťte tento článek!
4.7 (93.33%) 3 hlasů