Nokia předává Symbian společnosti Accenture a plně se věnuje Windows Phone

0

Finský výrobce předává „nechtěný“ operační systém firmě, se kterou spolupracuje již sedmnáct let. Další zářivá éra Symbianu se však neočekává.

Nokia si Symbianu váží a tak ho nepředává žádné malé firmě. Společnost Accenture poskytuje manažerského poradenství, technologické služby a outsourcing (spravování vedlejších činností jiné společnosti). Čítá 215 000 zaměstnanců a působí ve 120 zemích světa. Accenture přejímá Symbian i s přibližně třemi tisíci zaměstnanců Nokie, kteří se na vývoji Symbianu podíleli a nyní se budou snažit dál pod jiným vedením.

V rámci dohody je jak převedení Symbianu, tak také plán na rozvoj mobilního softwaru a podpory Windows Mobile a dalších částí ekosystému. Jo Harlow, výkonná viceprezidentka oddělení chytrých telefonů Nokie, uvedla: „Tato spolupráce je důkazem naší současné investice snažit se sloužit našim zákazníkům využívající OS Symbian“. S touto větou by si pár jedinců mohlo zkusit i nesouhlasit, v podstatě je ale pravdivá.

Ve skutečnosti toto předání způsobí to, že Symbian nadobro neumře. Budou vycházet aktualizace a opravy, občas možná i nějaká to nová verze, žádná masivní propagace se však neočekává. I tak to bude ale mít Accenture těžké, pokud se Nokia bude snažit splnit svůj slib, že v příštích pár letech prodá ještě přes 150 milionů smartphonů se Symbianem. Prim u ní ale především bude hrát Windows Phone.

Zdroj: Nokia blog

Ohodnoťte tento článek!