Nokia přinese špičkové foťáky. Opět spojuje síly s Zeissem

0
Nokia Lumia 1020 s optikou Zeiss

Před dvanácti lety se poprvé spojil svět mobilů a profesionální fotografie. Nokia uvedla smartphone N90 s fotoaparátem, který nesl objektiv od Carla Zeisse. Obě firmy si pak spolupráci ještě několikrát zopakovaly a navázal na to i Microsoft, který od Nokie koupil mobilní divizi. Zeisse naposledy využil u Lumie 950.

Provázání výrobců mobilů a legendárních německých firem zabývajících se optikou jsme později viděli i v jiných případech. Společnosti LG nebo BlackBerry pracovaly na objektivech spolu s Schneiderem Kreuznachem, Huawei spojil síly s Leicou. Zeiss se však po smrti Lumií z mobilů ztratil.

Ale vrátí se. Finská HMD Global, která teď operuje se značkou Nokia a která spolu s Foxconnem vyrábí nové hloupé i chytré telefony, oznámila, že nové smartphony opět ponesou část know-how od Zeisse. Z vyjádření obou firem vyplývá, že spolupráce se nebude týkat jen optiky, ale také softwaru, služeb a technologie displejů.

Kdy budeme plody jejich partnerství sklízet, zatím nevíme. Ještě letos by ale na trh měla přijít špičková Nokia 9, na níž by se značka Zeiss vyjímala dobře.

Ohodnoťte tento článek!