Nokia si patentovala způsob ovládání chytrých brýlí. Využije i gesta rukou

0

Finové se o nositelné technologie opravdu zajímají. V uplynulých měsících si patentovali několik technologií, které přímo vyžijí pro chytré brýle. S těmi začal jako první veřejně experimentovat Google. Loni si Nokia patentovala např. poloprůhledné displeje, které by právě měly mít využití v brýlích. (Byť se nevylučuje ani další využití.) To stejné lze říct o senzoru pro sledování pohybu očí.

Nejnovější patent pak napovídá, že firma experimentuje s ovládáním prostředí prostřednictvím očí. Současné podoby ovládání chytrých brýle nejsou příliš efektivní. Nokia přitom očividně na něco přišla. Patent hovoří o sledování pohybu oka. Nepřekvapivě. K tomu by ale zařízení mělo sledovat i pohyby ruky. Oko rozpohybuje ukazatel po obrazovce, přičemž gestem rukou vyvoláte nějakou akci. Pokud je oko zrovna v klidu.

 

Celé řešení tedy počítá se dvěma kamerami. Další část ovládání obstará pro změnu prosté mrkání. Nokia se připravila na několik scénářů, umožňujících ovládání brýlí za různých okolností. Zase tak moc se návrhy výrobce od těch od Googlu nerozchází. Naprosto však netušíme, kdy Nokia ukáže aspoň funkční prototyp. Natož kdy brýle uvede na trh. Od toho okamžiku jsme zatím na hory vzdáleni.

Ukázka chytrých brýlí od Nokie
Ukázka chytrých brýlí od Nokie

Zdroj: NPU via WinBeta

Ohodnoťte tento článek!