Nokia také připravuje chytré hodinky. Modifikovatelné a s více displeji

0

Hodinky, které vás třeba upozorní na příchozí zprávu, jsou v poslední době stále oblíbenějším tématem. Nemělo by vás překvapit, že vlastní model chystá finská Nokia. Na rozdíl od konkurence ale přemýšlí nad tím, že by uživatel měl k dispozici více malých obrazovek. Hodinky by dokonce mohly být modulární, na základě potřeby každého člověka. (A na velikosti zápěstí.)

Tip: Sony SmartWatch: Hodinky komunikující s vaším Androidem (Gadget)

Každý displej by měl svou vlastní funkci. Senzory by dokonce poznaly, kdy se máte obrazovku na dohled. Ta by se pak mohla vypínat a šetřit energii. Kdyby některé informace byly označeny jako soukromé, zobrazily by se vám pouze ve chvíli, kdy byste se na displej přímo dívali.

 

Zařízení známé pod kódovým označením Facet není k vidění pouze na papíře, ale i ve skutečnosti. Nokia má totiž funkční prototyp. A protože video vydá za tisíc slov, pusťte si film níže. Dodal bych k němu jen to, že takhle tlustý a jistě i těžký náramek by asi nechtěl nosit na ruce každý. Nehledě na to, že výdrž musí být směšně nízká. Patent Nokia podala v srpnu loňského roku.

via Engadget

Ohodnoťte tento článek!