Nokia údajně chystá 6″ phablet. Obří Lumia odhalena na fotografii

0

Finský výrobce se zatím držel zpátky a žádný velký telefon, jako chrlí asijští výrobci, neuvedl. Největším kouskem je nedávno představená 4,7″ Lumia 625, která ale v jiných ohledech byla dost průměrná. Samsung nebo Sony do svých phabletů (smartphonů s úhlopříčkou nad pět palců) vkládají to nejlepší, otěže Nokie však zatím držel někdo jiný. Microsoft.

Přední kryt šestipalcové Lumie
Přední kryt šestipalcové Lumie (foto: Weibo) 

Už jistě víte, že se Nokia věnuje výhradně systému Windows Phone. Ani jeho poslední osmičková verze ale není pro velkoformátová zařízení vhodná. Nepodporuje nejnovější hardware ani vyšší rozlišení displeje. To se změní s novou verzí GDR3, jež vyjde na podzim. Nové telefony budou moci zapřáhnout čtyři procesorová jádra, rychlejší grafiku a displeje už mohou být ve Full HD, takže je lze prakticky využít i na větších úhlopříčkách.

 

V tom se na webu objevila fotografie předního kryt s šestipalcovou úhlopříčkou nesoucí název Nokia. Vše zapadá do dřívějších drbů, že Finové začnou prodávat i obří Lumii s dobrým foťákem. Dříve než na podzim se jí určitě nedočkáme, ale výroba už klidně mohla začít. I snímek vypadá, že pochází z továrny. Buďme však opatrní, díky 3D tiskárnám může podobné makety vyrobit kdokoliv.

Zdroj: VR-Zone

Ohodnoťte tento článek!