Nokia v Here Maps pro Windows 8 rozšířila možnosti plánování tras

0

Pokud na tabletu s Windows chcete používat pořádné mapy, tak kromě těch od Nokie úplně na výběr nemáte. Pak už jedině webové aplikace. Nokia po čase dala dohromady pár vylepšení, které začínají u manuálního výběru pozice. Standardně se lokace v Here Maps vybírá podle GPS, eventuálně sekundárně podle sítě.

Pokud není správná, můžete se přihlásit a aplikaci správný výchozí bod nahlásit, ať už psaním, nebo přímým vyznačením na mapě. Podle vývojového týmu patří k nejpoužívanějším funkce průvodce po významných městech. Zasloužila si tak zvláštní péči a prošla redesignem. Zajímavá místa si projdete přímo a na špatné počasí vás upozorní předpověď.

 

Při hledání vhodných cest už zvolíte, aby trasa nevedla tunelem, přes placený úsek nebo třeba trajekt. Co by potřebovala i mobilní verze pro Windows Phone, je přidávání bodů mezi začátkem a cílem. Aspoň tabletu už řeknete, kudy (ne)chcete jet. Nebo si snadno naplánujete delší výlet s více cíli.

Navíc lze prozkoumávat okolí a přidávat nalezené objekty jako další zastávky. A kdybyste se na cestě raději spolehli na tištěnou mapu, pak vězte, že tisk trasy už je možný. Tentokrát již Nokia své Here Maps vypustila globálně. Najdete je ve Windows Store. Teď bychom ještě prosili plnohodnotnou navigaci. V podobné době Nokia uvedla i mapy s navigací pro Nokie X.

Here Maps a širší možnosti modifikace trasyByla vaše pozice lokalizována správně?Byla vaše pozice lokalizována správně?

Zdroj: Here Three Sixty via WinBeta

Ohodnoťte tento článek!