Nokia v příštím roce: dvoujádrové CPU, optický zoom a lepší Symbian

0

Největší výrobce mobiů na světě plánuje pro svůj operační systém do příštího roku spoustu novinek. Zlepšit by se měl především design a ovládání domácí obrazovky, integrovaný internetový prohlížeč a způsob aktualizace softwaru. V celkovém výčtu Nokia plánuje přes 50 zásadních vylepšení.

Ta by měla probíhat postupně. Zatímco v prvním čtvrtletí se uvolní aktualizace s intuitivním rozhráním, tak ve třetím a čtvrtém kvartálu budou aktualizace zaměřeny na nový vzhled domovské obrazovky a prohlížeč, který bude podporovat HTML5.

Symbian tyto změny potřebuje jako sůl. S příchodem operačního systému Android se jeho podíl na trhu snížil o deset procent. To by až tak nevadilo, kdyby Nokia vyrobila jeden, dva modely s OS Android a tak si zvýšila postavení (především v Severní Americe), jenže tento krok finský výrobce jednoznačně odmítl.

S přísunem nových vylepšení se samozřejmě musí zvýšit hardwarová náročnost na telefony, a proto Nokia počítá v příštím roce s uváděním telefonů s procesory o frekvenci minimálně 1GHz a s výkonnějšími grafickými čipy. Zmínky jsou také o uvedení telefonů s dvoujádrovými procesory.

Jako perličku na závěr je připravena na přelom let 2010 a 2011 podpora tzv. „true zoom camera“, neboli optického zoomu.

Zdroj: Slashgear

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář