Nokia v Severní Americe končí s S40, Symbianem i MeeGo

0

Finové se ve Spojených státech a Kanadě vzdávají. Alespoň prozatím. Jeden z šéfů firmy, Chris Weber, to prozradil v rozhovoru pro All Things Digital. Nokia tam přestane prodávat hloupé telefony Series 40, ale také modely se Symbianem. Otazník visí i nad N9 se systémem MeeGo, který zatím podle webu firmy také nepočítá s Amerikou.

Nutno podotknout, že pro firmu to zase taková škoda nebude. V posledním čtvrtletí byl obrat v Severní Americe pouze 88 milionů eur. Na všech ostatních kontitentech je to minimálně 10× tolik (s výjimkou Jižní Ameriky – tržby 727 milionů).

Až spustíme Windows Phone, okamžitě zde opustíme byznys se Symbianem, S40 atd. Bude tu pouze Windows Phone a příslušenství. Realita je taková, že pokud s WP neuspějeme, nezáleží na tom, co děláme jinde,“ řekl Weber.

„Connecting People“ už má pouze jediný trumf, Windows Phone. Pokud ani tento systém v Americe nezazáří, Kanada a USA se budou muset obejít bez finských telefonů.

Zdroj: AllThingsD

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. To co Apple robi v poslednej dobe je naozaj na zvazenie. Apple vyrobky nevlastnim lebo v nich nenachadzam to, co potrebujem, ale firmu ako taku som uznaval a v mnohom obdivoval. Teraz musim svoj postoj prehodnotit. A urcite ich zacnem „chvalit“ omnoho castejsie a verejnejsie ako doteraz. Odporucam aj ostatnym, ved si to zasluzia… Hraju nechutnu partiu s ranami pod pas pre ostatnych vyrobcov… FUJ!