Nokia World 2013 proběhne 22. října. Finové chystají minimálně šest novinek

0

Nokia letos uspořádá svou největší konferenci v metropoli Spojených arabských emirátů, a to 22. října. Podle zdrojů The Verge se prý v Abú Dhabí dočkáme minimálně šesti nových produktů, z toho alespoň dvou Lumií: phabletu Lumia 1520 a možná tabletu s Windows RT Lumia 2520.

Nokia World 2013 připluje do Abu Dhabí
Nokia World 2013 připluje do Abu Dhabí

Nepřekvapilo by nás, kdyby Lumií bylo více. Každým dnem očekáváme, že Microsoft dokončí vývoj mobilního systému Windows Phone 8 GDR3 (8.1, Blue…). To by bylo dobrou příležitostí pro Nokii, aby uvedla novou generaci zařízení s třicítkou na konci, minimálně tedy u svých hlavních modelů sérií 9×0 a 8×0.

Nokia na svých konferencích často mluví i o novinkách v modelové řadě Asha. Ty by ale pravděpodobně neukázala v bohatých Emirátech. Mimochodem: právě na Středním Východě, kam spadají i SAR, jsou Lumie prodávanější než iPhony. Místo konference tak jistě není zvoleno náhodou.

 

Zdroj: Nokia

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. ake softwarove problemy by mohli branit pouzitiu L4 cache? pokial viem, tak vyuzitie cache si procesor riadi sam a software s tym nic nema, ani operacny system, ten moze tak maximalne ulozit obsah registrov pri task switchi

  2. jak by to ale bylo potom ošetřeno ?? GPU neumí pracovat s x86 a naopak CPU neumí přímo přistupovat do paměťového prostoru GPU. Leda, že by ta L4 cache představovala unifikovaný paměťový prostor se kterým dokáže pracovat například GCN GPU. Dokáže tohle ale i GPU od Intelu ???

    Při současném zapojení např u APU, je ze systémové paměti přidělena určitá část výhradně pro GPU, ale CPU nemůže vstupovat do této části, stejně jako GPU “nevidí” zbylou operační paměť. Přijde mi nesmysl, kdyby podobným způsobem CPU “ukusovalo” z velice drahé eDRAM pro své potřeby na úkor framebufferu pro GPU.

    http://pctforum.tyden.cz/viewtopic.php?p=8230117#p8230117

    rozhodně to není tak, že by na stejnou paměť bylo připojeno GPU i CPU se stejným přístupem aniž by jedna část neznamenala omezení pro druhou….