Nokia X3-02: dotykáč s klávesnicí pod 4000 Kč

0

Dotykový Symbian Series 40 s numerickou klávesnicí, něco podobného na evropském trhu zatím chybělo. Nokia X3-02 se podle výrobce chlubí inovativním ovládání Touch and Type, ale ve skutečnosti to taková novinka není, kombinované ovládání nabízejí i jiné značky, samotní Finové třeba ve smartphonu N97 s QWERTY klávesnicí.

Přesto má X3-02 co nabídnout. Bude se prodávat za 125 euro (u nás pod 4000 Kč s daní). Za tuto cenu získáte atraktivní přístroj v několika barevných kombinacích s příjemnými rozměry (106 × 48 × 9,6 mm, hmotnost jen 78 g). Zadní kryt je z broušeného hliníku. Funkční výbava čítá podporu 3G (s nadstavbou HSPA), Wi-Fi, FM rádio a 5Mpx fotoaparát (zřejmě bez automatického zaostřování).

Dotykový 2,4″ displej s největší pravděpodobností staví na rezistivní (odporové) technologii, stejně jako ostatní telefony výrobce. S počítačem se dorozumí kromě Bluetooth 2.1 ještě také pomocí microUSB. Výhodou je 3,5mm sluchátkový jack. Audio/video přehrávač můžete zásobovat microSD kartami.

Nokia X3-02Nokia X3-02, zdroj: GSMArena

Nokia X3-02 se dostane na trh v tomto čtvrtletí. Škoda, že chybí GPS modul jako u levné Nokie 2710, mohlo by jí o ideální kombinaci oldschool telefonu a smartphonu. Nadšení nejsme ani z z roložení klávesnice 4 × 4. Nula, křížek a hvězdička mohla být klidně v menším provedení u spodu, telefon by mohl být i užší (pokud tomu nebrání vnitřní rozložení komponent). A Finové se opět zamotávají v pasti názvů. Nokia X3 v podobě slideru už tu byla, X3-02 může být matoucí.

Zdroj: Tisková zpráva Nokia

Ohodnoťte tento článek!