Nokia za 1,7 mld. eur odkoupí zbylý podíl v Nokia Siemens Networks

0

Finská společnost dnes překvapivě oznámila, že od německého Siemensu odkoupí zbylou část společného podniku Nokia Siemens Networks. Konglomerát vznikl „na apríla“ v roce 2007 spojením enterprise divizí obou společností, jež se zabývaly výstavbou mobilních a pevných sítí. NSN tak nyní operuje ve více než 150 zemích světa,

Odkoupení 50% podílu, který držel Siemens, Nokii přijde na 1,7 miliardy eur. S obchodem už souhlasila představenstva obou společností, obchod ale ještě budou muset schválit regulační úřady. Transakce by měla být dokončena ve třetím čtvrtletí 2013.

Nokia Siemens Networks počítá, že v roce 2020 každý uživatel přenese denně až 1 GB dat v mobilní síti
Nokia Siemens Networks počítá, že v roce 2020 každý uživatel přenese denně až 1 GB dat v mobilní síti

Až do dubna přitom platila dohoda, že ani jedna ze společností nesmí tu druhou vykoupit. Celý podnik tak nakonec budou vlastnit Finové. I přes jejich špatné finanční výsledky v posledních letech mají stále v čisté hotovosti okolo čtyř miliard eur, takže si obchod mohou dovolit.

Otázkou je, jak se jim vyplatí a jaké jsou perspektivy. Podnik NSN se dostal do (malého) zisku až v posledním kvartálu. Do Evropy se navíc čím dále více tlačí čínské společnosti Huawei a ZTE, které si mohou dovolit stavbu infrastruktury pod cenou. Kvůli dumpingu je ale zřejmě bude vyšetřovat Evropská komise.

 

Zdroj: Nokia

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Nemusí to být somárina. Já mám jenom jednu pozici na disk. Takže pro čtení by mohl celý Linux běžet z SSD a zbytek na magnetu. Jenom je otázka, zda takových týpků jako já bude dost, aby se to vyplatilo dělat. Kdyby se jim tam podařilo za pár flinců nacpat nějakých 20 GB, tak tam můžu ještě přihodit aji wokna pro všechny případy. Nad touto možností bych nelámal hůl, protože nevíme jak je ten trh velký, případně s těma všelikéma přenosnéma bazmegama s jednou pozicí to nemusí být špatné řešení. Vieš ako. Jelo by to se SSD a plotna by se zapla jen v případě krajní potřeby. JAk se spolčili z Intelem, tak ten by bez perspektivy do toho nešel a SSD umí a Seagate zas umí HDD. Tohle bych nebral na lehkou váhu.