Norton jako samostatný antivirus skončí. Symantec sloučí portfolio

0

Tahle zpráva mi nějak proplula přímo pod nosem. Je důležitá, takže k věci. Symantec před týdnem na svém blogu oznámil, že nebude poskytovat stávající produkty jako dosud. Svět hrozeb se mění a upřímně, změně strategie se vůbec nedivím. Autoři slavného antiviru byli snad vůbec první, kdo veřejně přiznali, že klasický antivirus je věcí minulosti.

Tip: Antivirus je mrtvý, říká Symantec. Poloviny útoků si vůbec nevšimne

Stále se zvyšující procento běžných hrozeb mu uniká. Z pohledu normálního člověka je těžké vyznat se v komplikovaném portfoliu produktů, kde se každý zaměřuje na něco trochu jiného Proto Symantec slučuje devítku programů do jednoho. Těžkotonážní bitevní loď ponese povědomé jméno – Norton Security.

K nějakému dělení přeci jen dojde. Vybírat budete mezi variantou se zálohováním dat do cloudu a bez něj. Sloučení portfolia do jediného programu bude mít přirozeně dopad na ovládání. Symantec slibuje, že jej vybaví jednoduchým a srozumitelným prostředím. Chce, abyste Norton Security vnímali více jako službu.

 

Tomu odpovídá možnost přidávat do účtu nová zařízení. V minulosti začaly formou předplatného nabízet služby a softwarová řešení Microsoft nebo Adobe. Norton Security bude dostupný ke konci září a zaplatíte za něj standardně kolem 80 dolarů. V první roce bude cena ale pravděpodobně nižší, jak informuje USA Today. Dnes si lze vyzkoušet betu.

Zdroj: Symantec Connect

Ohodnoťte tento článek!