Notebook budoucnosti: srolujete a jdete

0

D-roller je technologický koncept designéra Hao Hua, který zcela vybočuje ze současné podoby notebooků, tedy plochý tvar připomínající rozevírací blok na zápisky. “Nová generace” laptopů klade důraz také na estetiku.

Celé zařízení má podobu válce, v němž je uskladněna veškerá elektronika. Ta je chlazená vzduchem cylindru nasávaným jedním koncem a vyfukovaným druhým. Klávesnice i displej pak využívají technologie pro výrobu ohebné elektroniky, jež lze srolovat jako papír.

Displej při práci ani nemusí být vytažený – jeho část lze vidět skrze průhledné tělo válce a využít jej tak kupříkladu k rychlému přečtení a napsání e-mailů. Součástí návrhu je i webkamera, jež se uchycuje k zápěstí. Celé zařízení lze pomocí popruhu zavěsit na rameno jako tašku, či uzamknout k pevnému předmětu jako kolo.

Zdroj: Funandmania-technology

Notebook budoucnosti: srolujete a jdete

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. A kdyz je tak vykonny, k cemu? Budou se na nem dat hrat hry? Tegra 2 ARM – asi ne. Co dalsi aplikace? Word? Nejaky internet? CAD !? Na co pak takovy vykon? Prosim objasnete mi, na co pouzit takovy “vykonny” notebook a nekoupit si nejaky na kterem jde Linux/Windows a delat nejakou poradnou praci. diky