Notebookové novinky u MSI: retina IPS a nové touchpady [Computex]

0

MSI na Computexu ukázalo několik zajímavých notebooků, samozřejmě již s Haswellem a nejlépe vypadá MSI GT60 3K Edition. Máprocesor Core i7-4930MX a grafický čip GeForce GTX780M, k tomu 16 GB operační paměti. MSI se specializuje na herní notebooky, takže trochu opomíjí například displeje, tomu je však pomalu konec.


 

Na 15,5″ úhlopříčce s vysokým rozlišením 2880 × 1620 px, což je 213 ppi, použilo MSI dlouho žádaný IPS panel. Také podpora připojení dalších monitorů je více než bohatá, na bocích najdete dvojici miniDisplayPortů a jedno HDMI.

Kolik celkem půjde připojit monitorů není zcela jasné, ale tři určitě (při deaktivaci interního). GT60 3K podporuje pole RAID, zřejmě tak nabídne dvojici SSD, podsvětlenou klávesnici s numerickým blokem již ocení všichni.


 

 

MSI zkouší i nové koncepty touchpadu

Další novinkou je koncept odnímatelného touchpadu, který funguje jako běžný touchpad, ale lze jej z těla vyjmout. Jak je vidět z videa, po vyndání „myši“ se díra v notebooku zacelí, a přes Bluetooth funguje jako polohovací zařízení.


 

MSI si s Touchpadem hrálo opravdu intenzivně, což potvrzuje druhá novinka – na modelu GS70 (17″, Full HD, skoro 4 kila) je místo touchpadu dotykový displej. Jelikož na něm běželo jen nějaké demo, nelze zatím blíže určit jeho funkci.

 

 

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář