Notebooky Samsung snad i v ČR

0

Notebooky Samsung jsou v našem regionu neznáme – nelze si je zde oficiálně koupit a jednodušší to není ani v okolních krajinách, i když v březnu byli uvedeny v nedalekém Polsku. Přesto jsou zajímavé, podobně jako ostatní původně japonské nebo korejské značky, které často přinášejí zajímavé a inovativní nápady. Na vstup notebooků Samsung na český trh čekáme již dlouho. Kuloární informace přitom indikovali již rok 2008, stane se tak ale dle všeho až v roce 2009. Oddalování přitom docela chápeme, protože přinést na trh tak radikálně odlišný druh produktu (v porovnání s ostatní produkcí Samsungu, kterou lze v našem regionu koupit) není rozhodně nic lehkého.

Tiché čekání nejprve trochu narušila a hned v zápětí zase uklidnila korejská centrála společnosti. Nejprve se totiž Sukyong Hong, marketingový manažer pro “zámořské” prodeje a marketing vyjádřil v tom smyslu, že notebooková divize musí prodat 11 miliónů notebooků v roce 2011, aby byla její existence udržitelná. Toto číslo přitom odpovídá přibližně 5,7% podílu na trhu, což je docela ambiciózní plán vzhledem na současný 1,7% podíl. Ohlášený plán by měl být dosažen tlakem na americký i evropský trh, který by snad mohl potvrdit zmíněný čas vstupu Samsungu na trh s notebooky v ČR. Interpretace tohoto vyjádření přitom nebyla právě pozitivní, směrovala spíše k riziku ukončení výroby notebooků Samsung.

Náprava na sebe nenechala dlouho čekat a Samsung horlivě vyvracel negativní interpretace svého plánu. Ten prý rozhodně neznamená ambici ukončit v roce 2011 výrobu, spíše potvrzuje velké ambice v této oblasti. Samsungu budeme držet palce, aby nás v příštím roce překvapil zajímavými a kvalitními produkty.

Zdroje: PC Pro

Notebooky Samsung snad i v ČR
Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Dle vzhledu soudě tak bych řekl, že je to nějaká levnější varianta. Chybí kovové setrvačníkové kolečko. Nejsou tam ani další tlačítka a navíc chybí tlačítko uprostřed co suplovalo stisknutí kolečka z důvodu použití setrvačníku.