Nová funkce Windows Live Sync Wave 4 v akci

0

Nejnovější verze nástroje Windows Live Sync z Windows Live Essentials Wave 4 přináší řadu užitečných vylepšení, z nichž si některé můžete prohlédnout na videu, které pro vás vývojáři připravili. Chystá se rovněž veřejná betaverze, která by se na stránkách Live Essentials měla objevit již velmi brzy.

Nejnovější verze spojuje nástroje Windows Live Sync (starší verzi) a Live Mesh beta. Tyto dvě oddělené služby si jsou od začátku funkčně velmi podobné. Nová verze Windows Live Sync nabídne velmi snadnou synchronizaci dat mezi několika počítači: jednoduše nakonfigurujete a dále se nestaráte: všechny důležité soubory budete mít dostupné na všech svých počítačích.

Protože nástroj umí synchronizovat veškeré soubory (od dokumentů až po fotografie a filmy), přenášejí se data pokud možno přímo mezi jednotlivými stroji. Navýšena byla rovněž maximální velikost souborů. Synchronizovat lze soubory až o velikosti 40 GB oproti předchozím 4 GB, počet synchronizovaných adresářů byl rovněž zdesetinásoben na 200 a počet souborů v jedné složce může být až 100 000, namísto původních 20 000.

Protože se soubory přenášejí přímo, nikoliv přes cloud, nástroj automaticky detekuje nejlepší a nejrychlejší spojení. Pokud se počítače nacházejí v lokální síti, bude k přenosu použita ta, namísto aby šla data přes internetovou přípojku. Stále se ovšem nabízí 2 GB prostoru na SkyDrive pro synchronizaci těch nejdůležitějších dokumentů: přístup k nim budete mít odkudkoliv, i když budou všechny vaše stroje offline.

Vylepšení se dočkala i funkce vzdálené plochy z Live Mesh. Vývojáři slibují mnohem jednodušší nastavení, menší počet přenášených dat díky vylepšeným protokolům a datovým centrům. Vylepšena byla podpora více monitorů a přidána funkce zoom. Jednodušší by mělo být i sdílení souborů: z Live Mesh byl převzat seznam nejnovějších změn, z Office Web Apps zase téměř bezkonfliktní spolupráce na dokumentech.

DCSIMG

Zdroj: Windows Team Blog

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář