Nová generace disků Verbatim

0

notebooků. I když ceny flash disků jsou více než nízké, přeci jenom jejich kapacity nedosahují stogigabajtových hodnot. To kapacity přenosných disků hravě překročí 300 GB hranici a ještě nejsou díky svému 2,5″ rozměru přespříliš neskladné.

Novou řadu označenou jako SilverDrive představila společnost Verbatim. Nejdříve mě zaujal vzhled disků: již to nejsou takové ty nudné ploché krabičky, na jaké jsme zvyklí, zaoblená horní hrana se zvýšeným předním čelem prostě vypadá elegantně. K dispozici jsou čtyři modely v různých kapacitách (120 GB, 160 GB, 250 GB a 320 GB) a jejich součástí je také zálohovací software. Ale pozor: ten je k dispozici pouze pro rozšířenější Windows, ale plně podporuje novou funkci Time Machine počítačů Apple.

Nabídka rozhraní zahrnuje podle modelů jak USB, tak i kombinované USB / FireWire rozhraní. Disky pracují při 5 400 otáčkách za minutu a jedná se o typy se SATA připojením. O velikost vyrovnávací paměti výrobce nehovoří, dá se očekávat použití verzí se 2 MB nebo 8 MB cache.

Kompletní fotogalerie

 

Doporučené ceny startují na hodnotě 1 772 korun (120 GB model) a pokračují přes 2 028 korun (160 GB), 2 850 korun (250 GB) až po 4 595 korun za 320 GB.

 Odkazy k tématu: Verbatim | Time Machine

Nová generace disků Verbatim

Ohodnoťte tento článek!

Sdílejte