Nová klávesnice od Googlu nepotřebuje ani písmenka. Gboard si vystačí s GIFy nebo emoji

1

Více než půl roku po vydání Gboardu pro iOS se dočkali také uživatelé Androidu. Google vyslal do Play Storu novou klávesnici pro Android, která zdaleka neslouží jen pro obyčejné zadávání textu. Kdepak, Google se snaží zaujmout mládež i náročnější uživatele hromadou funkcí, zlepšováků i blbinek.

Google vydal Gboard pro Android

V nastavení je možné zapnout speciální tlačítko G, které vyvolá vyhledávač. Pomocí něho můžete najít kontextové informace k napsanému textu (či cokoliv jiného) a následně to do textu vložit i s odkazem, aniž byste museli spouštět zvláštní aplikaci.

Google vydal Gboard pro Android

Google přidal 36 nových jazyků. Zajímavější je však fakt, že můžete mít najednou aktivních více slovníků a klávesnice se pokusí opravovat chyby nebo psát pomocí tažení prstu v češtině a (například) angličtině zároveň. Google prý také zpřesnil a zrychlil predikce. Ve výchozím nastavení se již zobrazuje řádek čísel.

 

Do textu lze vkládat emoji (na klávesnici je možné přidat zvláštní tlačítko) a mezi symboly vyhledávat. Je to pohodlnější než stovkami obrázků procházet ručně. Pokud píšete přes Google Messenger, Allo nebo Hangouts, vyhledat a vložit můžete rovněž animované gify.

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář