Nová loga získávají Firefox Monitor a Lockwise. Další na řadě je Firefox?

Nový designový styl značek produktů od Mozilly je pevně dán.

3

Zanedlouho to už bude rok, co jsme se dozvěděli, že by Mozilla ráda našla nový designový styl pro značky svých produktů v čele s Firefoxem. Prozatím je prohlížeč dodáván se stále stejným logotypem, byť již první návrhy padly. V minulém týdnu však již zcela oficiálně předvedla dvě nová loga pro dva své produkty. Jedná se o Firefox MonitorFirefox Lockwise.

Monitor vám prozradí, zda nebyl váš účet v některé z online služeb kompromitován. V podstatě jde o přejmenovanou službu Have I Been Pwned. Že jste dosud neslyšeli o Lockwisu? Je to možné, jedná se totiž o zbrusu nového správce hesel, kterému se ještě budu věnovat v samotném článku. Teď si prohlédněte loga – navazují na před rokem odhalenou představu. Jsou spíše abstraktníbarevná.

Firefox Lockwise a Monitor

Mimochodem, když zajdete na monitor.firefox.com, v horní části stránky se zobrazuje výzva k přihlášení, kterou doprovází ještě třetí nové logo. To by dle dřívějšího návrhu mělo patřit přímo Firefoxu, ačkoli podotýkám, že jsem zatím žádné oficiální oznámení o změně loga prohlížeče nezaznamenal. Na oficiálním webu i přímo v prohlížeči aktuálně zatím najdete stále původní logo.

Dne 10. června se prý dozvíme víc.

Zdroj: Mozilla Open Design

Nová loga získávají Firefox Monitor a Lockwise. Další na řadě je Firefox?
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 3 hlasů

3 KOMENTÁŘE

    • Nedodělek? V jakém smyslu?
      Čekal jsem, že Firefox zlikviduje konec podpory starých rozšíření, ale nakonec mi dnes žádné nechybí, mám nějaká nová a současný Firefox mi vyhovuje. Mimo jiné jsem dřív měl problémy s doplňky, když jsem aktualizoval FF. Musel jsem čekat, až autor doplňku vydá novou verzi pro nový FF. Teď s tím nemám vůbec žádný problém. Samozřejmě každému vyhovovat nikdy nebude. V poslední době se Mozilla třeba zaměřuje na soukromí, což jsem dlouhodobě chtěl, protože to je něco, ve které jí věřím víc než Googlu.

      • Je to tak, v podstatě z té hromady doplňků mi pouze chybí littlefox – velmi kompaktní styl vzhledu FF, díky kterému jsem měl i přes jejich divoké změny stále stejný FF (kromě té změny, kdy hodili taby z vrchu do nižší úrovně a to co bylo pod nimi bylo nad). Nicméně vzhled se ustálil, stále je dost minimalistický a lze pozapínat všechny možné panely a podobně. Výkon se zlepšil opravdu hodně citelně, takže si vůbec nestěžuju a to odproštění od starých doplňků a překopání základů chválím (před 2 a více roky nebyl FF zrovna nejstabilnější s větším počtem tabů, stejně jako jeho render rychlost).