Nová podoba sdílení je na cestě. Jak ji zapnout ve W10 Insider Preview?

0

Microsoft nám v říjnu ukázal novinky v nadcházejícím vydání Windows 10. Kromě hybridní reality dostaneme pár vylepšení pro produktivní činnosti v klasickém režimu pracovní plochy. Půjde o kontakty umístěné poblíž hodin, s čím souvisí integrace s aplikacemi. Pokud to bude dávat smysl, bude se aplikace moct integrovat do nového prostředí a v detailech kontaktu umožní rychlé zobrazení obsahu souvisejícího s tímto člověkem. Např. e-mailový klient ukáže e-maily, které jste si vyměnili.

Prostředí Edge je nekontrastní. Nabídka pro sdílení si zase odskočila z Osmiček
Nabídka pro sdílení si do Windows 10 odskočila z Osmiček

V návaznosti na tyto novinky bude upravena podoba nabídky pro sdílení skrze aplikace. Na mobilech sdílíme obsah skrze různé aplikace úplně obyčejně, na počítačích na to pořád příliš zvyklí nejsme. Osmičky nabídky jednotné prostředí pro sdílení, bylo možné jej vyvolat skrze Šém. Tato nabídka je v Desítkách přítomná stále. Jenže je stále vyobrazena jako postranní panel. Jedná se tedy o neupravený pozůstatek z Windows 8.

Takových prvků bylo v Desítkách víc, postupně se jich Microsoft zbavuje, potažmo je předělává do nové podoby. Prozatímní podobu sdílení si můžete prohlédnout na obrázku. Na pohled je jasné, že se jedná o zatím nedodělanou funkci, které se ovšem v dohledné době dočkáme v sestaveních v rámci programu Windows Insider. A naostro vystoupí v březnu ve Windows 10 verze 1703.

Jak to bývá, nakonec Mehedi Hassan, jenž se ponořil do hlubin systému, zjistil, že je funkce již v posledních sestaveních obsažena, jen ještě není aktivní. Důvodem bude zřejmě právě nedodělanost. Takže ano, je možné ji zapnout, na druhou stranu k tomu momentálně není mnoho důvodů, spíše naopak. Kdybyste o aktivaci přesto stáli, postupujte následovně:

  1. V Editoru registru najděte tento klíč: HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\SharePlatform.
  2. V tomto klíči vytvořte novou hodnotu DWORD. Pojmenujte ji jako EnableNewShareFlow.
  3. Hodnotu nastavte na 1.

Zdroj: MSPoweruser 1 | 2

Nová podoba sdílení je na cestě. Jak ji zapnout ve W10 Insider Preview?

Ohodnoťte tento článek!