Nová Pošta zlepší multitasking či filtrování e-mailů od oblíbených lidí

0

Na konferenci Build 2013 se Microsoft rozhovořil také o chystané nové verzi Pošty pro Windows 8. E-mailového klienta jsme při úvodní presentaci spatřili jen na okamžik. Přinese funkce z Outlooku.com. Proč? Redmondští totiž uvažují, že by se Pošta stala jakými (neoficiálním) klientem pro zmíněnou poštovní službu. Aktuálně není jasné, jestli budou funkce jako úklid složky s doručenými zprávami dostupné při propojení klienta s jinými e-mailovými službami jako Gmail, nebo jen s Outlook.com.

Tip: Outlook RT postrádá řadu firemních funkcí, včetně integrace SharePointu

Podle portálu LiveSide.net nová Pošta nabídne více barev v levém postranním panelu. Díky němu budeme zprávy lehce filtrovat podle typu obsahu. Připínání složek známe z Windows Phone. Tým vyvíjející Windows bude proto zase jednou opisovat od svých kolegů. Do panelu bude dokonce možné připnout oblíbené kontakty, takže nebude problém s okamžitým filtrováním zpráv od příslušného člověka.

 

A když budete mít před sebou zprávu, kterou byste s ním nejraději ihned dopodrobna rozebrali, vyvoláte rovnou z Pošty hovor skrze Skype, případně textových chat. (Komunikátor se podobně integroval do Outlooku 2013.) Abyste se dozvěděli něco o kontaktu, nebudete se muset přepínat do adresáře Lidé, neboť základní údaje o kontaktu vám ukáže také Pošta.

Zlepší se i hromadná práce se zprávami. Snadno jich označíte víc najednou a můžete se všemi provést hned několik akcí. Když otevřete přiložený obrázek, tělo zprávy se zmenší a většinu prostoru aplikace věnuje samotnému snímku. Různé styly zobrazení, přizpůsobující se situaci, budou velkým tahákem Pošty. Jednotný pohled na složky s doručenými e-maily z více účtů ale Microsoft nepřipravuje.

Aspoň nebude problém mít vedle sebe okno s rozepsanou zprávou a přijatým e-mailem. A kdy bude nový pošťák dostupný? Jakmile Microsoft oznámí všeobecnou dostupnost Windows 8.1, bude čekat na první zájemce.

Ukázka z nadcházející verze poštovního klienta pro Windows 8
Ukázka z nadcházející verze poštovního klienta pro Windows 8 | Foto:LiveSino.net

Zdroj: LiveSide.net | The Verge

Ohodnoťte tento článek!