Nová řada dostupných Chromebooků od Aceru – tentokrát s Core i3

0

Populární řada C720 se dočká dvou nových modelů: za cenu kolem 7000 Kč lze pořídit Chromebook C720-3871, který má k dispozici 2 GB RAM. Druhá – nepatrně dražší – varianta se liší pouze dvojnásobnou paměťí (4 GB RAM).


O více než dostatečný výpočetní výkon na cestách se postará dvoujádrový procesor Intel Core i3-4005U na frekvenci 1,7 GHz. Jedná se o nový procesor čtvrté generace, jehož přínos se podepíše i na výdrži baterie, která má přesáhnout až osm hodin. Poměr mezi výdrží a výkonem je jednou z hlavních priorit tohoto nového Chromebooku od Aceru.

Obrazovka 11,6 palců s rozlišením 1366 × 768 je vzhledem k integrované grafice HD 4400 za tuto cenu ideální. K dispozici je 32 GB interní paměti a rozšiřující slot pro SD kartu. Díky Wireless N a Bluetooth 4.0 nebude s připojením žádný problém. Potěší i vestavěná webkamera, dva USB 2.0 a jeden USB 3.0 port. Díky výstupu HDMI lze Chromebook propojit například s větším monitorem a usnadnit si tak práci.

Tyto specifikace nejspíš IT nadšencům dech nevyrazí. Výsledná cena je však díky několika kompromisům velice příjemná. Řada C720 nabízí i modely s 2,4GHz Celeronem místo nového Core i3, takže nebude problém dostat se s cenou ještě o nějaký ten tisíc níž.

Zdroj: Tom’s Hardware, Acer

Ohodnoťte tento článek!