Nová rodina Samsung ATIV – tři tablety s Windows 8 (IFA 2012)

0

Samsung ATIV Tab

Samsung ATIV Tab nabídne 10,1″ LCD displej s rozlišením 1366×768 pixelů. O výkon se postará 1,5GHz dvoujádrový procesor, který bude mít k dispozici 2 GB RAM. Ve výbavě je zahrnuta i dvojice fotoaparátů – hlavní 5Mpx a přední 1,9Mpx kamerka pro videohovory (které bude obstarávat především Skype).

Samsung ATIV Tab Samsung ATIV Tab Samsung ATIV Tab

Co se konektivity týče, je pro uživatele připraveno téměř vše, co si může přát – Wi-Fi, Bluetooth 4.0, NFC či HDMI a USB port. Tablet tak můžete připojit k televizi či si k němu připojit klávesnici či myš. Do prodeje se dostane 32GB a 64GB varianta. Kapacitu bude možné rozšířit ještě pomocí microSD karet. Tablet je vybavený baterií o kapacitě 8 200 mAh.

Samsung ATIV Tab

Tento tablet je určen především pro lidi, kteří potřebují mobilní zařízení, se kterým nebude problém cestovat. A to ATIV Tab s tloušťkou 8,9 milimetrů a váhou 570 gramů dokonale splňuje. Spokojit se ale budeme muset s osekanou verzí Windows 8 RT. Zapomenout můžeme na spouštění klasických desktopových aplikací a odkázáni budeme zcela na UI Metro (což ale pro spoustu lidí nebude žádný problém). Na druhou stranu se ale můžeme těšit na předinstalovanou verzi Office Home and Student 2013 (zahrnující Word, Excel a OneNote, PowerPoint bohužel chybí).

Samsung ATIV Tab Samsung ATIV Tab

Samsung ATIV Smart PC

ATIV Smart PC a ATIV Smart PC Pro jsou vůbec první tablety od Samsungu s x86 procesorem a plnohodnotnými Windows 8. A právě takto plnohodnotné tablety by měly být přímou konkurencí pro iPady od Applu. Výkonem se výrobky vyrovnají, záležet tedy bude především na operačním systému.

Samsung ATIV Smart PC

Od sebe se modely liší především hardwarovou výbavou. Začneme s levnějším ATIV Smart PC. Ten je poháněn čipem Intel Atom a disponuje 2 GB RAM. Použitím méně výkonného procesoru se udávaná výdrž vyšplhala až na 13,5 hodiny. Samsung model vybavil 11.6″ displejem s rozlišením 1366×728 pixelů a překvapivě i lepším 8 Mpx fotoaparátem, než kterým vybavil dražšího kolegu.  Pro ukládání dat je připraven 128GB disk.

Samsung ATIV Smart PC

Samsung ATIV Smart PC Pro

Tento vybavenější kolega se může pochlubit především procesory Ivy Bridge (i3 či i5) a 11,6″ displejem s Full HD rozlišením. Model dále může nabídnout 4 GB RAM, rychlý 256GB SSD disk, 5Mpx fotoaparát či Bluetooth 3.0. Udávaná výdrž se u tohoto model pohybuje kolem 8 hodin (daň výkonného procesoru).

Samsung ATIV Smart PC Pro

Další specifikace už mají oba dva modely naprosto totožné. U obou nalezneme 3G/4G modul, Wi-Fi, slot pro microSD karty a konektor mHDMI. Oba modely budou dodávány se speciální odpojitelnou klávesnicí, která umožní používat tablet jako „klasický“ notebook.

Samsung ATIV Smart PC Pro

Cena a dostupnost

Cena a dostupnost všech tří produktů je závislá na oficiální představení Windows 8, které je naplánováno na 29. října, kdy Microsoft představí i velkou konkurenci právě pro ATIV Tab, Microsoft Surface. Ve stejné datum bude oznámena i cena a dostupnost posledního člena „rodiny“ ATIV, smartphonu ATIV S.

Ohodnoťte tento článek!