Nová výchozí tapeta ve Windows 10 Cloud náladou připomíná vizuální styl Neon

Bavit se o výchozím obrázku je pro mnohé ztráta času. Jenže víte, kolik lidí u výchozí tapety ve Windows zůstane?

0
Projekt Neon
Projekt Neon

Proč věnovat čas výchozí tapetě ve Windows? Protože pomáhá dotvářet „obličej“ operačního systému. Nevím, jak vy, ale já vždycky když si vzpomenu na Ikspéčka, vidím ikonickou louku s nerealisticky zelenou trávou. Charles O’Rear, svého času fotograf pro National Geographic, avšak jakoukoli manipulaci popřel. Podmínky pro nafocení snímku byly ten den v Kalifornii více než ideální.

Legendární fotografie pochází z roku 1996, Microsoft na ni koupil práva o čtyři roky později a v roce 2002 se pod názvem Bliss objevila v jednom z nejúspěšnějších operačních systémů vše dob. Proto vlastně patří k nejznámějším fotkám. Málokterá výchozí tapeta ve Windows je tak slavná a ikonická. V pozdějších verzích Windows se Microsoft od klasických fotografií odklonil k abstraktním tapetám a variacím s logem systému.

Modré logo ve Windows 10

S Windows 10 Microsoft opět udal jiný směr. Bylo potřeba novinku marketingově výrazně odlišit od svého neúspěšného předchůdce. Do středu dění se dostalo znovu logo Windows, přičemž samotná fotka vznikla zajímavým způsobem a Redmondští jejímu vzniku neváhali věnovat celé jedno video. Na rozdíl od laciné napodobeniny původní fotografie působí skutečně autenticky a nelacině. Své kvality bezesporu má.

Ve Windows 10 Cloud však podle všeho bude jiná výchozí tapeta. Nový snímek byl nalezen v uniklém sestavení tohoto oficiálně dosud nepředstaveného systému. Jedná se o variaci na obrázek z Windows 10, jež mnohem více připomíná již zmíněnou napodobeninu původního snímku. Foto nepůsobí autenticky, ale spíše počítačově. Je jednodušší a troufám si tvrdit, že vypadá lacině.

Výchozí tapeta ve Windows 10
Výchozí tapeta ve Windows 10 (Foto: Microsoft)

Domnívám se, že tapeta sama o sobě naznačuje, jaká je povaha Windows 10 Cloud – bude to jednodušší systém, jenž vyšachuje ze hry klasické programy, pokud nebudou umístěny ve Storu. Obrázek jako kdyby říkal, že si budete hrát s dětskou verzí operačního systému, zatímco vyšší edice Desítek představuje dospělý produkt. Není přitom mým cílem shazovat novou edici, jen na mne tak nová tapeta působí.

Cloud aspoň ze začátku skutečně bude trochu jako hračka, protože pořádných nástrojů ve Storu zatím není mnoho. Má jít o jednodušší platformu pro méně náročné s tím, že by ale mohla mít ambice časem nahradit edice s tradičním desktopem. Připadá mi, že Microsoft náladu Windows 10 Cloud s novou tapetou trefil.

Nová výchozí tapeta, která byla objevena ve Windows 10 Cloud
Nová výchozí tapeta, která byla objevena ve Windows 10 Cloud (Foto: Microsoft)

Ale pozor, pouze spekuluji. Microsoft může uvedenou tapetu představit klidně také ve Windows 10 Home, Pro a Enterprise v rámci Creators Updatu. Což by zase mohlo dávat smysl vzhledem k tomu, jak se bude Windows vizuálně měnit v nadcházejících měsících a letech. Přidat ji do dalšího sestavení Insider Preview by nebyl problém. Nová tapeta podle mě navíc sedí k designovému stylu Neon. Buď jak buď, zatím poslední veřejně dostupné sestavení Creators Updatu tapetu neobsahuje. A jak se líbí vám?

Ohodnoťte tento článek!