Nová Windows Mobile 6.5.3 už jsou multidotyková

0

Nově vydaná minoritní verze 6.5.3 operačního systému Windows Mobile přináší několik novinek, které se točí zejména okolo podpory kapacitních displejů a multidotykových gest. Už i Windows Mobile tak pomalu nahrazuje rezistivní displeje, tedy ty, jejichž technologie je schopna rozpoznat pouze jediný bod dotyku.

Protože kapacitní displeje lze ovládat prakticky pouze prsty, přichází nová verze také s pozměněným uživatelským rozhraním – tlačítka byla zvětšena, záložky nahrazeny horizontálním přepínacím pruhem a pro aplikace stále nepřizpůsobené tomuto stylu ovládání přidal Microsoft softwarovou lupu, jež ulehčí hledání miniaturních ovládacích prvků bříškem prstu.

Nabídka Start, jejíž tlačítko se ve stylu desktopových systémů přesunulo do spodního levého rohu, nyní umožňuje prostým tažením přeskládat položky – řazení prvků tak závisí jen na uživateli. Aktualizovaný Internet Explorer slibuje svižnější načítání stránek a vylepšené ovládání, které by mělo být díky gestům snadnější.

Celkově by rozhraní systému mělo být lépe přizpůsobeno uživatelskému pohodlí, díky snadnějšímu a konzistentnějšímu ovládání pomocí prstů, namísto stylusu. Ačkoli Microsoft nezmínil žádná gesta využívající více bodů dotyku, lze díky nové podpoře multidotykových displejů očekávat takové aplikace brzy.

Zdroj: Mobilityminded

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Já to nechápu totok. U Firefoxu zůstávám kvůli tomu, že tam ještě je nějaký prostor pro lištu záložek a že nemusím pro každou kravinu běhat do složitě schovaného menu. Hlavně že ušetří 1cm místa. Vyzkoušené mám všechny mě známé prohlížece ale kvuli tomu jsem u FF. Jen doufám, že až mi nutná aktualizace na 4ku nepovolí spuštění staré verze v budoucnu, že najdu nějakou možnost v nastavení „uživatelsky přívětivý režim zapnout“. To už je jak u mobilních platforem tohle omezovaní.