Novácký videoportál Voyo.cz bude zpoplatněn

0

Voyo.cz, internetový archiv TV Nova, kde je umístěna veškerá původní tvorba a některá zahraniční videa, by měl být někdy na začátku roku nabídnout měsíční paušál pro využívání služeb bez omezení.

To samé platí i pro další regionální kanály Voyo.sk (slovenská Markíza) a varianty v Rumunsku, Bulharsku a Chorvatsku. Podle Roberta Berzy, ředitele internetové divize skupiny CME, má být za měsíční poplatek nabízeno neomezené sledování bez reklam. Cena má stát asi tolik jako lístek do kina. Portály Voyo mají v šesti zemích přes 1,2 milionu reálných uživatelů.

Zajímavé je to, že se mluví o Voyo, nikoliv Voyo+. Samotné Voyo slouží hlavně jako archiv televizní tvorby a sledování je nabízeno zdarma, byť s reklamou. Není známo, jestli tento model zůstane zachován, nebo bude opravdu nutné platit.

Větší logiku by mělo měsíční předplatné Voyo+, kde se platí už nyní. Najdete tam seriály v předstihu, půjčovnu filmů nebo sportovní přenosy. Měsíční předplatné v hodnotě 150Kč (?) s neomezeným přístupem do celého katalogu by byl hodně velký game changer na českém trhu s videem. Chytřejší ale budeme až v lednu.

Zdroj: BroadbandTVNews

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář