Nové Celerony s virtualizací

0

Přestože Intel plánuje někdy ve třetím čtvrtletí vydat novou platformu LGA 1156, stávající LGA 775 musí ještě nějakou dobu zůstat na trhu v roli „value“ nabídky – alespoň do doby, než budou vydány Core i5 s integrovaným grafickým jádrem. Stěžejní produktovou řadou pro LGA 775 už nebude Core 2, nýbrž Pentium Dual-Core a Celeron. Současné Celerony jsou poslední, které Intel stále vyrábí starším 65nm postupem. Již v příštím kvartálu se ale dočkáme dvoujádrových Celeronů série E3000 založených na 45nm jádře Wolfdale.

Podle serveru HKEPC, který se odvolává na výrobce základních desek, plánuje Intel dva modely: Celeron E3200 a E3300. Společnými charakteristikami jsou 800MHz sběrnice, sdílená L2 cache o velikosti 1 MB (tedy dvojnásobná oproti současným dual-core Celeronům) a TDP udávané jako 65 W. Celeron E3200 bude taktován na 2,4 GHz, model E3300 na 2,5 GHz.

Nakonec jsem si záměrně nechal poslední společný rys nových Celeronů, kterým je podpora technologie Intel VT-x. Jinými slovy virtualizace, která bývala doposud doménou pouze dražších procesorů. Důležitost této feature pro běžného smrtelníka brzy nabyde zcela nového rozměru: vyžaduje ji totiž „XP Mode“, virtuální prostředí Windows XP ve Windows 7, které bude používáno pro spouštění starších aplikací.

Zdroj: HKEPC

Nové Celerony s virtualizací

Ohodnoťte tento článek!