Nové experimenty od Mozilly. Bezpečné sdílení souborů nebo poznámky ve Firefoxu

Chcete posílat soubory druhým naprosto bezpečně? Nebo si psát ve Firefoxu poznámky? Zkuste jeden z trojice nových experimentů.

0
Mozilla
Mozilla
-
Zdroj: logo: Mozilla

Mozilla v rámci programu Test Pilot zkouší nikoli nezajímavé funkce, které by se potenciálně mohly objevit později přímo ve Firefoxu. Po nějaké době zpřístupnila tři nové experimenty.

Starší experiment: S kontejnery by Firefox mohl vyřešit nerespektování soukromí napříč weby

Send umožňuje posílat soubory. Jedná se o jednorázovou službu bez registrace, kde dochází k šifrování dat na straně klienta. Ani Mozilla je tedy vaše soubory neprohlédne. Soubor je odstraněn z cloudu hned po prvním stažení, eventuálně platnost odkazu vyprší po 24 hodinách. Tento experiment není omezený na Firefox, jedná o webovou službu funkční v každém prohlížeči. Hledejte ji na adrese send.firefox.com.

Většina lidí ovládá počítač myší, případně v některých případech dotekově. Jiné způsoby patří k velmi okrajovým řešením. Hlasové ovládání se na nás roky chystá, zatím jej ale spíše opatrně obcházíme. Mozilla se s funkcí Voice Fill snaží umožnit aspoň zadávat textu hlasem. Takže místo psaní můžete (zatím jen) do podporovaných vyhledávačů raději diktovat své dotazy.

Poslední novinku představují Notes, tedy systém pro psaní a ukládání poznámek. Jednoduše se poznámky otevírají v postranním panelu, což celé připomíná starší verze Opery nebo Vivaldiho. Systém od Mozilly je ale zatím příliš jednouchý, nemůžete do něj např. přetahovat obsah z webu. Notes jsou zatím jen o ručním psaní poznámek a o pár funkcích pro formátování textu.

Ohodnoťte tento článek!