Nové funkce diskuzního fóra ExtraHardware a online magazínů Cnews

0

Přechod na Drupal 7 do společné „multi-site“ s dalšími weby rodiny Cnews byl největší změnou od založení ExtraHardware (září 2007). K nově vzniklému webu zavedeného papírového časopisu Extra PC jsme postupně na nový a výrazně silnější server postupně migrovali ExtraNotebook, ExtraWindows i samotné Cnews. Zdaleka ne vše proběhlo hladce a podle našich nejrůžovějších představ, momentálně jsou už ale hlavní výkonnostní optimalizace hotové a troufám si tvrdit, že jak magazín, tak především diskuzní fórum běží výrazně svižněji než v předchozích letech.

Také designový přerod a samotný přestup na nový redakční systém nebyl zcela bez problémů. Řadu věcí jsme chtěli sami změnit (jen to nebylo na testovacím klonu dost dobře možné dotáhnout do finální fáze) a v celé spoustě dalších věcí dáme na dobré tipy a připomínky od vás čtenářů (viz diskuze zde a zde). A layoutová změna přesunující navigační dvojlištu až nad horní upoutávku se třemi vypíchnutými články už je také doslova za dveřmi.


Navigační dvojlišta se přesune nahoru a upoutávka se třemi vypíchnutými články už bude zobrazena jen na titulce (koncept)

Weby na Drupalu mají široké možnosti odběru RSS. Můžete odebírat úplně všechno, nebo také opravdu velmi specificky jen to, co vás zajímá. Vezměme to postupně:

Dejme ale tomu, že vás třeba nezajímá vše, co píšeme na ExtraHardware, ale kupříkladu jen grafické karty. Potom můžete skutečně odebírat jen to, co vyjde v sekci Grafické karty. URL takovéhoto RSS zjistíte v adresním řádku prohlížeče (Opera, Safari a možná i některé další) poté, co do příslušné sekce najedete:

Ikona RSS v adresním řádku vás zavede na URL RSS jednotlivé sekce
(např. http://extrahardware.cnews.cz/taxonomy/term/8923/all/feed pro Grafické karty)

Platí opět analogicky pro všechny weby Cnews a jejich sekce.

I naše Diskuzní fórum má samozřejmě možnost odběru posledních diskuzních příspěvků formou RSS.

Diskuzní fórum díky práci Martina Litvaje (jehož někteří možná znají pod přezdívkou Kamahl z phpbb.cz či jeho projektové stránce phpBB3Hacks.com) za poslední měsíce prodělalo opravdu celou řadu méně i dost viditelných vylepšení, takže si je projděme. Dotazům ohledně tmavého vzhledu (skinu) bych rád předešel tím, že jeden takový vycházející z prosilver chystáme ve spolupráci s grafikem vytvořit během července.

Změnou nejviditelnější je určitě nový Bazar. V něm mohou inzerovat stejně jako doposud uživatelé s více jak 50 příspěvky z odborných sekcí nebo majitelé výjimek (udělovány po dohodě s moderátory či administrátory po diskuzi přes soukromé zprávy). Snažíme se tak udržet Bazar alespoň trochu prost od podvodníků, udržujeme také černou listinu nedůvěryhodných prodejců.


Na nový Bazar se dostanete přes ikonku nákupního košíku v pravé horní části stránky

Nový Bazar už není pouhou další sekcí diskuzního fóra, je to aplikace v phpBB (mod Classifieds) přímo přizpůsobená na obchodování přes fórum. Bazar je zatím v provozu pár dní, takže nám opět můžete poslat nějaké náměty k vylepšení.

Někteří si možná ani nevšimli, že jsme na fórum přidali mod umožňující poděkovat jinému uživateli za hodnotné téma či odpověď. Potřebné tlačítko se zvednutým palcem najdete v pravé horní části každého příspěvku. Poděkování se pak naopak objeví ve spodní části prostoru pro příspěvek (pod textem a případným podpisem uživatele).


Tlačítko pro poděkování za příspěvek najdete v pravé části hned vedle Citovat


Příklad toho, jak vypadá seznam poděkování pod hodnotným příspěvkem

Využívejte prosím tohoto tlačítka. I když jde jen o jakousi virtuální odměnu, věřte mi, pisatele nápomocného příspěvku určitě obdržené poděkování potěší. Názor uživatele se spoustou nasbíraných poděkování v profilu může být novými členy fóra také snadněji identifikován v případné rozporuplné diskuzi.

Přestože systém poděkování a žebříček obdržených poděkování není primárně zamýšlen jako nějaká soutěž o ceny, přesto třeba čas od času uděláme výjimku a uživatele pravidelně pomáhající spoustě dalším odměníme. Tentokrát jsme se dohodli se společností Asus, že jednu z nevybraných výher v soutěži s Asusem a Nvidií, bezdrátová sluchátka HS-W1 věnujeme uživateli fóra, který obdržel zatím nejvíce poděkování (Lazar, 8).

Ohodnoťte tento článek!