Nové herní příslušenství od Asusu. Myš Strix Claw a klávesnice Strix Tactic Pro

0

Společnost Asus uvedla na trh novou řadu herního příslušenství, označenou jako Strix. Skládá se z herní myši Claw, klávesnice Tactic Pro, headsetu DSP a dvojice podložek Glide Control a Glide Speed.

Strix Claw je optická myš s maximálním rozlišením 5000 dpi. Osazený senzor PMW3310DH-AWQT dokáže snímat pohyb až do rychlosti 3,32 m/s, přičemž jeho citlivost lze snižovat po malých krocích s odstupem 50 dpi. Myš je vybavena i tlačítkem pro rychlé dočasné snížení rozlišení, pokud hráč vyžaduje vyšší přesnost například při míření ostřelovačkou (aktuální rozlišení indikuje barva LED).

Asus pro myš zvolil sice konzervativní, ale velmi pohledný design. Myš je vybavena celkem 8 tlačítky, která se skládají z japonských spínačů Omron D2F-01F. Tři tlačítka je možné nezávisle programovat (včetně maker), přičemž vestavěná 64kB paměť umožňuje rychlé připojení myši k jinému počítači bez nutnosti nového nastavení.

Dalším zajímavým kouskem nové série je mechanická klávesnice Strix Tactic Pro. Ta je osazena populárními spínači Cherry MX, přičemž hráč si může při nákupu zvolit mezi černým, modrým, hnědým nebo červeným typem, které se jemně odlišují odporem a zvukem vydávaným při stlačení.

Klávesnice je na levé straně vybavena deseti doplňkovými klávesami, které je možné nastavit na specifické prvky ve hře nebo na odesílání sekvencí stlačených kláves. Makra lze nahrávat na klávesy i přímo v průběhu hraní, bez potřeby otevírání programu s nastavením. Tak jako je u dobré herní klávesnice zvykem, řadič klávesnice dokáže zaznamenat a odeslat i stlačení všech kláves najednou.

 

Strix DSP je pokročilý headset s podporou technologií Dolby Headphone a Dolby Pro-Logic IIx. Je tvořen sluchátky s průměrem 130 mm a odpojitelným všesměrovým mikrofonem. O připojení k počítači nebo jiným zařízením se stará kabel s klasickým 3,5mm jackem a konektorem USB.

Sluchátka s 60mm neodymovými magnety dokážou zprostředkovat 3D zvukový zážitek v podobě 8 kanálů. Headset přímá nativní 7.1 audio výstup z počítače, který je následně zpracován na virtuální 7.1 rozložení ve sluchátkách. Nedochází tedy k žádnému „předmixování“ na straně software a headset nevyžaduje instalaci vlastního ovladače.

Herní řadu Strix doplňují podložky Strix Glide Control and Strix Glide Speed. Obě jsou tvořeny hrubou textilií s rozměrem 400 × 300 mm a tloušťkou 3 mm, vhodnou pro optické i laserové myši.

Myš, klávesnice, headset a podložky doplňují nedávné vydání grafických karet Asus Strix s čipy Radeon R9 280 a Nvdia GTX 780. Bohužel, Asus zatím nezveřejnil chystané ceny jednotlivých periferií.

Zdroj: TechPowerUp

Ohodnoťte tento článek!