Nové high-endové PC sestavy s procesorem Haswell-E (Alienware, HAL3000…)

0

Každý už určitě zaregistroval, že se na poli highendových desktopových procesorů objevil nový hráč. Spolu s ním dorazily základní desky na platformě LGA 2011-3 a dlouho očekávaná podpora DDR4. Výrobci sestav samozřejmě na nic nečekali a připravili si pro nás řadu nadupaných herních strojů.


Digital Storm ve svých sestavách na úrovni Level 3 a Level 4 sází na procesor Core i7-5960X. Důvod pro toto rozhodnutí je prostý: údajně se jim podařilo tento procesor přetaktovat na 4,6 GHz a srovnat ho s o generaci starší Core i7-4960X na stejné frekvenci. Haswell-E jim vyšel jako jednoznačně efektivnější volba (údajně až o 150 %). Zajištěna je i podpora quad channel DDR4. No a jak už tomu u takto výkonných herních sestav bývá, dočkáme se velmi divokého designu.

 
U Area-51 od Alienware máme na výběr mezi šesti až osmi jádrovým procesorem s vodním chlazením, 32 GB DDR4 (2133 MHz) a maximálně třemi grafickými kartami od AMD nebo Nvidie. Podpora hraní nejnáročnějších her v rozlišení 4K je tedy samozřejmostí. Pak tu máme další drobnosti jako důraz na cable management nebo libovolné nastavení osvícení skříně. Ačkoli se tento zvláštní šedivý trojúhelník tváří kompaktně, má mít dostatek prostoru až pro pět pevných disků.


Další na řadě je Cyberpower Fang III. Ten kromě osmijádrové vlajkové lodi Core i7-5960X přichází ještě s šestijádrovými Core i7-5820K nebo výkonnějším Core i7-5930K. Nejlevnější variaci této pozoruhodně vysoké full tower sestavy lze pořídit od 1699 $. V takovém případě budeme mít k dispozici GTX 780, 16 GB RAM DDR4, 2TB HDD, Blu-ray přehrávač a Windows 8.1. Cyberpower je jediný výrobce z dnešních sestav, který se neváhal pochlubit cenou.


Majestátně vyhlíží i sestava Maingear Force, která je dle tvrzení výrobce jejich dosud vizuálně nejpovedenějším kouskem. Taková spousta místa a potenciál nesmírně výkonného leč tichého chlazení znamená jediné. Spolu s Core i7-5960X tu máme k dispozici prostor až na čtyři grafické karty od Nvidie nebo AMD, 64 GB RAM DDR4 a místo na 6 HDD nebo 12 SSD. Maingear si dal na této sestavě záležet, aby byly zajištěny nejlepší provozní vlastnosti pro nejnáročnější provoz.
Nakonec tu máme i něco z českých končin. Extrémní edice od HAL 3000 budou k dostání s procesorem Core i7-5960X. Očekávat můžete základní desku MSI X99S Gaming 7, kterou si nedávno vzal do parády Mirek Jahoda. Kromě podpory DDR4 od Crucial (32 GB, 2133MHz) už stojí za zmínku snad jen neobyčejně střízlivý design (alespoň v porovnání s předchozími sestavami).

Zdroj: Tom’s Hardware, TechPowerUp 1, 2, 3, 4, HAL3000

Ohodnoťte tento článek!