Nové iPhony mají první velký problém. Kvůli přehřívání neumožní fotit s bleskem

0

Nové iPhony jsou už pár dní na pultech vybraných Apple Storů. Jak to ale vypadá, Apple se ani letos nevyhul problémům a po loňské „bendgate“, kdy se větší varianta Plus při nadměrné zátěži potýkala s ohýbáním. Letos se problémy týkají i klasického iPhonu 6s a jde o nadměrné přehřívání.

O tom jsme se dozvěděli už pár hodin po spuštění prodeje. Podle zámořských recenzentů dosahuje teplota iPhonů v klidovém režimu často až k 39 °C. Jen pro porovnání loňská generace se pohybovala okolo hranice 32 °C.

Samotná teplota by ale nemusela být problém, kdyby se přímo neodrážela i na funkcích. iPhony často při otevření fotoaparátu neumožňují zapnout kvůli vysoké teplotě blesk a podle systémové hlášky nezbývá nic jiného, než chvíli počkat, až se smartphone trochu zchladí.

Zatím ale nevíme, kolik modelů je podobnou chybou postiženo a jestli vůbec existuje jednoduché řešení, díky kterému by se podařilo přehřívání u dalších várek omezit. Kdyby ano, klidně by se mohlo stát, že do Česka a na Slovensko by už dorazila opravená verze bez podobných problémů.

iPhone 6s přehřívání

Zdroj: PhoneArena

Ohodnoťte tento článek!