Nové iPhony se údajně v mnohém inspirují u Apple Watch

0

Nové generace iPhonů se s největší pravděpodobností dočkáme až na podzim spolu s finální verzí iOS 9. Každopádně spekulace se množí už pár týdnů a ve zkratce zmiňují jediné – Apple se inspiruje u svých chytrých hodinek. 

O implementaci technologie Force Touch, která zažila svůj debut právě u Apple Watch, ale můžete se s ní potkat i u poslední generace Macbooků, se obecně vědělo. Zatím však zůstává otázkou, co s ní přijde za nové funkce a těžko odhadovat, jakou novou periferii to přinese na displeji dostatečně velkého smartphonu. Díky Force Touch se ale také zvětší rozměry. Do výšky a šířky to bude 0,15 milimetrů a modely také nepatrně ztloustnou o 0,2 milimetry.

Druhou proklamovanou novinkou je materiál, ze kterého bude šasi nových iPhonů vyrobeno. Množí se informace o hliníku typu Series 7000, který je použitý u Apple Watch Sport a měl by být o něco odolnější, než ten současný. Použití safírového skla, které najdeme u vyšších verzí Apple Watch, ale vypadá zatím nepravděpodobně.

Další novinkou převzatou z Apple Watch jsou připravované barevné varianty. Z vesmírně šedé se stane černá a do nabídky by měla příbýt ještě rose gold. Zůstává však otázkou, jestli půjde opět o prémiové 18 karátové zlato v omezeném počtu, jak je tomu u hodinek. Jestli ale nemáte zrovna soukromou jachtu, asi vás to ani nemusí příliš zajímat.

Většinu informací přinesl analytik specializující se na Apple Ming-Chi Kuo a jeho predikce se většinou příliš nemíjejí s realtiou. Jestli ale jeho tip vyšel i tentokrát se dozvíme až během podzimu, kdy Apple nové iPhony tradičně představuje a také uvádí do prodeje.

Nové iPhony se údajně v mnohém inspirují u Apple Watch

Ohodnoťte tento článek!