Nové modely od Samsungu

0

Společnost Samsung přichází s novou řadou business notebooků s velikostí displeje od 12,5 do 15,6 palce. Po firmě Lenovo se tak Samsung stává dalším výrobcem, který své modely vybavuje nepříliš obvyklou velikostí displeje (12,5 palce).

Displeje s touto úhlopříčkou jsou u notebooků relativní zvláštností. Jako první s nimi přišla firma Lenovo, brzy poté se přidává společnost Samsung. Ta chystá hned dvě série, kde se s takto vybavenými modely můžeme setkat.

Levnější modely ze „Series 2“ budou orientovány na uživatele, kteří nechtějí za notebook utratit příliš mnoho peněz. Budou osazeny procesory Intel Celeron, integrovanou grafickou kartou a 2 až 4 GB RAM. Pevný disk bude opatřený datovým prostorem o velikosti 320 GB, displej pak nabídne rozlišení 1366 × 768 bodů.

Samsung notebook

Notebooky zařazené do „Series 4“ nabídnou procesory Intel Core i3, i5 nebo i7, až 6 GB RAM a 500 GB prostoru na pevném disku. „Series 6“ pak přichází s velikosti displeje 14 nebo 15,6 palce a s procesory Intel Core i3, i5 nebo i7. Verze s 15,6palcovým displejem umožňuje rozlišení 1600 × 900 pixelů.

Všechny série budou mít společný operační systém Windows 7 Professional, technologii aktivní ochrany pevného disku, design odolný proti polití či hořčíkové šasi. Vyšší modely pak nabídnou i čtečku otisků prstů. Tyto business notebooky jsou vybavené trackpointem ve stylu ThinkPadů. Vybrané modely disponují dedikovanou grafikou Nvidia NVS 4200M a technologií Nvidia Optimus. Podle Samsungu mohou notebooky dosáhnout výdrže až 7 hodin se standardní šestičlánkovou baterií, devítičlánková baterie je pak volitelná. USB 3.0 je standardní výbavou.

Samsung notebook

Nové notebooky ze „Series 2“ a „Series 4“ by se do prodeje měly dostat během dubna, „Series 6“ pak během května.

Zdroj: notebookreview.com

Nové modely od Samsungu

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. V době, když už máme Radeony s vysoko přes 1000SP (u mobilních 960) už není 480 moc „mohutných“ … ale jinak je to pěkný stroj.
    16,5h je – byť papírová – téměř neskutečná výdrž.