Nové multidotekové Eee PC

0

Asus představil na veletrhu CES novinky z řady Eee, do níž patří kromě nových netbooků Eee PC i další zajímavé produkty – EeeKeyboard PC, all-in-one počítač EeeTop PC nebo multidotykové tablety T91MT a T101MT.

O návrh netbooků s označením Eee PC Seashell 1008P se postaral designér Karim Rashid. Tento model s úhlopříčkou displeje 10,1″ bude k dostání v růžově lesklém a kávově matném provedení. Využívá nového úsporného procesoru Intel Atom N450, díky němuž vydrží pracovat na jedno nabití až šest hodin.

Modely Eee PC Seashell 1005PE a 1005P také využívají procesor Atom N450 a technologii ASUS Super Hybrid Engine, která optimalizuje energetickou účinnost a snižuje množství použité energie až o 15 %. Díky tomu nabízejí až 14hodinový provoz na baterii. Ergonomická chicklet klávesnice nových netbooků ASUS zajišťuje uživatelům větší pohodlí při psaní.

Počítače řady Eee PC Seashell nabízejí dva operační systémy – kromě Windows 7 také doplňkový Express Gate. Ten se spustí za pouhých 8 sekund a uživatelé mají přístup na internet a k různým aplikacím, aniž by museli spouštět Windows. Uvedené modely Eee PC přinášejí výhodu v podobě celodenní práce na počítači, neboť využívají velké množství energeticky šetrných technologií.

Zajímavé řešení představuje i all-in-one počítač EeeTop PC ET2010. Toto zařízení zaujme stylovým a ergonomickým vzhledem a zasouvacím stojanem. Uvnitř modelu ET2010AG se ukrývá dvoujádrový procesor AMD Athlon II X2 250u a samostatný grafický procesor ATI Radeon HD 5470, který spolu se širokoúhlým 20″ displejem s poměrem stran 16 : 9 a HD rozlišením (1600×900), HDMI vstupem a zvukem SRS Premium Surround Sound.

Modely T91MT a T101MT řady Eee PC Touch patří do kategorie mobilních tabletů. Lze je využít jako netbook, čtečku elektronických knih či interaktivní digitální zařízení.

Zásluhou funkce Multi-Touch a jejího mechanismu 256úrovňového tlakového snímače se nabízí interaktivní povrch, takže si mohou pomocí prstu nebo stylusu zapisovat poznámky přímo na displej zařízení. K přibližování obrázků, práci s dokumenty nebo procházení webových stránek stačí používat pouze dva prsty. Funkci Multi-Touch využívá rovněž EeeTop PC ET2010AGT.

Počítač ASUS EeeKeyboard PC je domácí počítač zasazený do klávesnice. Díky vestavěnému 5″ displeji a intuitivnímu softwaru s dotykovým ovládáním mohou uživatelé snadno pracovat s programy, online chaty nebo multimediálními přehrávači. Displej slouží taktéž jako touchpad a rovněž je možné jej naprogramovat tak, aby zobrazoval klávesy rychlého spuštění a klávesové zkratky pro snadnější přístup k aplikacím a webu. Prostřednictvím technologie Ultra-wideband přináší počítač EeeKeyboard PC bezdrátovou zábavu v HD rozlišení na všechny HDTV či monitory.

V kompaktním modelu EeeBox PC EB1501 se ukrývá dvoujádrový procesor Intel Atom a grafická platforma NVIDIA ION. Jedná se jedno z nejmenších PC na světě vybavených štěrbinovou optickou mechanikou, což z něj dělá zábavní centrum s Full HD rozlišením pro domácnost.

Nové multidotekové Eee PC

Ohodnoťte tento článek!