Nové NASy Asustor: levnější a pořád s přehrávačem XBMC!

0

Asustor je něco jako dceřinná společnost Asusu a vyrábí podobně kvalitní NASy, jako QNAP či Synology. Obrovskou výhodou je právě HDMI výstup, navíc před časem přešli z prostředí Boxee na bezkonkurenční XBMC. První model AS-602T stál přes 12 000 Kč, poté se objevila trojková řada AS-30x a nyní Asustor přichází s ještě slabšími a levnějšími čtyřmi novými NASy.

Nepřehlédněte: Asustor AS-602T: nový lídr v NASech s HD přehrávačem (recenze)


 

Dvoudiskový AS-202T a 202TE, čtyřdiskový AS-204T a AS-204TE – všechny jsou postaveny na dvoujádrovém procesoru Intel Atom s frekvencí 1,2 GHz. Modely končící na -TE mají navíc HDMI výstup, infraport a předinstalovaným XBMC, mohou tedy sloužit i jako HD přehrávač.

Infraport naznačuje podporu dálkového ovládání, které u prvních Asustorů chybělo, a potřebovali jste tak nejlépe bezdrátovou klávesnici. Kromě Atomu je uvnitř 512 MB až 1 GB operační paměti, osadit můžete 2,5″ i 3,5″ pevné disky.

Ceny jsou proti prvním modelům mnohem příznivější a osobně doporučuji modely s HDMI výstupem. Otázkou zůstává, jak si tyto o něco slabší verze poradí s náročným videem, které občas zakostičkovalo i v silnějších modelech.

S Asustorem (nebo i jedním modelem QNAPu) můžete mít vynikající datové úložiště a HD přehrávač v jednom, což je velmi dobrým řešením domácího kina. Funkce typu RAID, šifrování či uspání zařízení s minimální spotřebou jsou samozřejmostí.

 

Ohodnoťte tento článek!