Nové notebooky na českém trhu: červenec 2011

0

Lenovo IdeaPad Y570: pro náročné uživatele

O červencovém uvedení modelu IdeaPad Y570 jsme informovali v této novince. Jedná se o multimediální 15,6palcový model, jenž je podle výrobce jedním z nejrychlejších modelů, který má nyní Lenovo ve svém portfoliu.

Notebook je vybavený čtyřjádrovým procesorem Intel Core i7 s technologií Turbo Boost 2.0. Obraz pak zajišťuje HD displej s poměrem stran 16:9 (rozlišení 1366 × 768) v kombinaci s grafickou kartou Nvidia GeForce 555M s pamětí 1GB.

Lenovo IdeaPad Y570

Stejně jako některé další nové modely společnosti Lenovo může být notebook IdeaPad Y570 volitelně vybaven technologií Enhanced Experience 2.0 RapidDrive, jejímž prostřednictvím je možné nastartovat systém Windows 7 za méně než 10 sekund a až dvakrát rychleji spouštět aplikace. Notebook je dále vybavený hybridním SSD a HDD s kapacitou až 750 GB.

Lenovo IdeaPad Y570

IdeaPad Y570 je k dispozici na českém trhu za cenu od 16 990 Kč bez DPH.

ZED:  cenově přijatelný 7palcový stroj

O uvedení tabletu ZED M7U jsme psali v této novince. Jedná se o dostupný tablet se 7palcovým displejem (cena činí 3 999 Kč), operačním systémem Android 2.1 a 3G modulem. Obejdete-li se bez 3G datového přístupu, můžete zvolit tablet s označením ZED M7U a ušetříte dalších 1000 Kč.

Tablety ZED M7U a ZED M7UGW disponují zabudovanou pamětí o velikosti 4 GB a slotem pro přídavnou paměť v podobě Micro SDHC karty. Jako každý tablet poslouží přístroj ZED M7U pro surfování na internetu a prohlížení multimediálního obsahu. Zařízení se samozřejmě dá ovládat prsty díky dotykovému ovládání, k dispozici je i trackball. Součástí vybavení je i  bezdrátové připojení prostřednictvím sítě Wi-Fi.

ZED tablet

Tablet má hmotnost 332 g a podle výrobce vydrží na baterie přehrávat video po dobu přibližně pěti hodin. Motorem obou přístrojů je procesor Rockchip RK2818 ARM11 na frekvenci 600 MHz s podporou 256 MB operační paměti DDR2. Tato kombinace by měla postačovat pro obsluhu operačního systému Google Android 2.1.

Yarvik: 8palcový tablet s Androidem

V červenci byl také uvedený 8palcový tablet Yarvik, o němž jsme psali v této novince. Základním operačním systémem tabletu Yarvik 8″ je Android 2.2 (Froyo). Přístroj má v základní výbavě předinstalováno celkem 15 aplikací, zároveň je vybaven i 2,1megapixelovou kamerou. Baterie vydrží až 12 hodin přehrávání hudby a až 4,5 hodiny přehrávání videa.

Yarvik

Tablet je vybaven dotykovým 8palcovým displejem s rozlišením 800 × 600 bodů s poměrem stran 4:3. Zařízení je možné ovládat jak klasicky prsty, tak pomocí přiloženého stylusu. Tablet přehrává video a hudbu v nejznámějších formátech, jakými jsou AVI či MP4, WAV či MP3. Přístroj je dále vybaven 800MHz procesorem, 256B paměti a HDMI portem.

Kapacita interní paměti tabletu je 2 GB, je možné jí pomocí MicroSDHC rozšířit až o 32 GB. Přístroj je vybaven též dvěma USB 2.0 porty, které můžete využít na připojení externí klávesnice nebo myši.

Yarvik 8″ Tablet je na trhu dostupný za doporučenou koncovou cenu 3599 Kč.

Tablet Boogie Board: s několika vylepšeními a větší úhlopříčkou

V tomto měsíci byl také uveden netradiční tablet Boogie Board, jakási náhrada poznámkového bloku či vzkazových lístků – již dříve jsme o něm psali v novince z března, nyní tablet přichází s větší úhlopříčkou a několika dalšími vylepšení, viz. tato zpráva.

Výrobce LCD tabletu BoogieBoard vyslyšel žádosti uživatelů, a uvádí tento tablet s úhlopříčkou 10,5″. Pracovní plocha se tak rozrostla o dva palce a přibyly i některé další funkce.

Boogie Board

Princip fungování, stejně jako ostatní vlastnosti, však zůstávají zachovány. Psací plocha tabletu je vyrobena z tlakově citlivého reflexního displeje, který je vyroben z ohebného plastu. LCD uchovává obraz nekonečně dlouho bez spotřeby energie, přičemž energie je spotřebovávána pouze na vymazání plochy displeje. Výhodou je neexistující rastr, takže kresba může být i velmi jemná. Displej reaguje na tlak, takže kreslené čáry mohou být různě silné, podobně, jako když kreslíte obyčejnou tužkou na běžný papír.

Boogie Board

Boogie Board lze použít mnoha způsoby doma, v kanceláři nebo třeba i v autě. Jedná se o náhradu za poznámkový blok nebo za klasické žluté vzkazové papírky. Studenti a děti jej mohou používat k nácviku písma, aritmetickým výpočtům, řešení rovnic, kreslení obrázků nebo i hraní her. Stejně tak může posloužit ve zdravotnictví, kde jej mohou využívat jako komunikační zařízení osoby se sluchovým či řečovým postižením. Pomocí magnetů jej lze uchytit např. na lednici a používat pro domácí vzkazy.

LCD tablet BoogieBoard 10,5″ je možné pořídit již nyní za cenu 1 490 Kč, menší 8,5″ provedení pak stojí 999 Kč vč. DPH.

Ohodnoťte tento článek!