Nové Radeony HD 7000 budou prý připravené na PCIe v3.0

0

Turecká továrna na kachny, Donanim Haber, vypustila informaci, že nová generace grafických karet AMD Radeon HD 7000 bude kompatibilní se sběrnicí PCIe v3.0. Důvodem tohoto kroku má být dostupnost čipové sady Intel X79 již koncem tohoto roku a také současná připravenost některých vyšších modelů základních desek se sadou Intel Z68. Nemusíte se však bát, že vám nové Radeony nebudou v počítači fungovat. Jak už jsme vám v minulosti vysvětlili, PCIe v3.0 bude plně kompatibilní se staršími základními deskami.

Starší jádro Cayman
Starší jádro Cayman mělo být původně vyrobeno 32nm postupem, kvůli problémům s výrobou jej nakonec v TSMC vyrobili 40nm postupem

Hlavní výhodou novější revize PCI Express je opět dvojnásobná propustnost jedné linky proti předchozí generaci. Největší podíl na tom má 128/130b kódování a pracovní kmitočet 8 GHz (8 GT/s). Jedna linka PCIe v3.0 dokáže přenést přibližně 1 GB/s.


Nedočkavci se zatím mohou pobavit u reklamního videa spojeného s uvedením AMD Vision v Berlíně

Grafická jádra Southern Islands sjedou z výrobních linek koncem tohoto roku a budou vyrobena 28nm výrobním postupem. První jádra dodá TSMC a později je prý bude dodávat také GlobalFoundries. Bližší detaily nejsou v tuto chvíli známy, ale snad vyjdou podle plánu a budou dostatečně výkonná, aby mohla zlevnit současná generace grafických karet GeForce 5xx a Radeon HD 6xxx.

Zdroj: Donanim Haber

Ohodnoťte tento článek!