Nové televizory s Google TV půjde nastavit jako hloupé zobrazovače signálu

7
Google TV logo
Google TV logo
-
Zdroj: Google

Google TV je aktualizací a v podstatě nástupcem Android TV, což je poněkud zvláštní, neboť Android TV se původně jmenoval … ano, Google TV. Nový Google TV má být zaměřený ještě více na obsah a na propojení s vaším účtem Googlu.

Po Chromecastu se Google TV letos objeví na televizorech Sony a TCL, později i na dalších značkách (Philips). Starší modely pravděpodobně zůstanou na systému Android TV, jehož verze 12 má být poslední.

Jednou z nových funkcí této chytré televize bude možnost nastavit televizor jako hloupý zobrazovač (aka Basic TV). Téměř všechny televizory dnes mají funkce Smart TV a pokud chcete model s kvalitním panelem, Smart TV se nevyhnete. Můžete se nepřihlásit se svým účtem, ale funkce tam pořád jsou a nezmizí.

Google TV setup2Google TV setup1

Se systémem Google TV budete nově moci přepnout rozhraní jen na základní funkce televizoru. Zmizí většina ikonek, přijdete o personalizované doporučení, hlasového asistenta či streamovací aplikace a zůstane vám živé vysílání a externí zařízení přes HDMI. Kdykoliv se pak můžete přepnout zpět.

Podle Googlu najde tato funkce využití například v domácnostech se špatným připojením k internetu, ale třeba i po letech, až televizor zestárne a jeho Smart TV přestane být relevantní. Uživatel prostě u starého televizoru chytré funkce vypne, protože už nebudou chytré, ale překážející. Čímž Google trochu naznačuje, jak dlouho nebo krátce hodlá starší modely podporovat.

zdroj: 9to5google

Nové televizory s Google TV půjde nastavit jako hloupé zobrazovače signálu
Ohodnoťte tento článek!
4.9 (98.57%) 14 hlasů

7 KOMENTÁŘE

 1. Co tak predavat TV uplne bez smart elektroniky a ponukat to ako externy box alebo nechat na ludoch, co si k tomu pripoja?
  To by som ja rad videl a mal moznost si kupit, lebo v kazdej TV raz ten smart zostarne a bude tam nanic.

  Toto je krok vpred ale konecne riesenie je tu elektroniku ztamadial vyhodit alebo ju urobit minimalne upgradovatelnu.

     • Narovinu muzu rict ze mam k satelitnímu set top boxu připojený monitor a bedny přes extractor z HDMI a funguje to dobře. Ovladač pouze jeden co ovládá box, monitor se pri zapnutí boxu sám zapne na správný vstup a po vypnutí boxu se sám vypne. Smart funkce na všechno možné jako Netflix nebo IPTV nepotřebuju, potřebuju jenom nahrávání. LAN mam na tom zapojenou jenom kvuli přístupu k nahrávkám na lokální síti. Celé to má jedimou nevýhodu a to drobný šum v reproduktorech, asi vada extractoru. Jenom nevím jak rychle bude ten jejich panel startovat. Mimo jiné tu mám jeden starší hifi CD player a tam STUDENÝ start trvá vteřinu

     • A na co potřebuješ k monitoru dálkáč? Monitor se snad připojí ke zdroji a pak přechází jenom mezi zapnuto a standby. Vše ostatní obstarávají ostatní zařízení…. Nebo snad vypínáš monitor u počítače?