Nové verze prohlížečů: Firefox 4.0 beta a Chrome 6

0

Šestá betaverze Firefoxu 4.0 je důležitým milníkem ve vývoji tohoto prohlížeče – má se jednat o funkčně kompletní betaverzi, obsahuje tedy všechny funkce, které budou i ve finálním vydání. Nečekaně, zejména v porovnání s předchozími několikadenními posuny, se šestá betaverze Firefoxu 4.0 objevila na oficiálních stránkách Mozilly předčasně.

Raději se však předem neradujte, neboť vývojáři provedli malý trik: Firefox 4.0 beta 6 jednoduše přejmenovali na Firefox 4.0 beta 7 a na prázdné místo po šesté betaverzi vložili upravenou předchozí testovací verzi, ve které opravili dvě chyby: pády na systémech Windows při spuštění prohlížeče a chyby při vykreslování s pluginy v systému Mac OS X.

Proto tato beta oním důležitým milníkem není, který by měl pod nálepkou „beta 7“ vyjít dle plánu pro původní šestou betaverzi. Pokud používáte nejnovější betaverze Firefoxu, měla by se vám automaticky nabídnout instalace nové verze, popřípadě ji můžete stáhnout z této stránky.

Mozilla není jedinou společností, která opravuje chyby. Google vydal novou stabilní a beta verzi prohlížeče Chrome, konkrétně Chrome 6.0.472.59, s několika opravenými chybami, zvyšující stabilitu i bezpečnost. Týkají se zejména poškození pracovní paměti (respektive dat v ní uložených) a pokusy pracovat s již uvolněnou pamětí, zmizet by měly i občasné pády během blokování vyskakovacích oken. Google Chrome by se měl aktualizovat na novou verzi automaticky, popřípadě si jej můžete stáhnout zde.

Zdroj: Mozilla, Google

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. To je humbuku kolem IE9. Teď bude popisována kdejaká blbost, co jde na IE9 (a x let jde na konkurenci). Můj názor je, že IE už nemá sebelepší verzí možnost se opět masivně dostat mezi uživatele. Proč? Roky IE nestál za nic, konkurence vytvořila standard a možnosti, které až teď umí IE9, už dlouho uměla konkurence. CSS3, HTML5 – IE nic. Acid3 na směšných 21/100 (IE8). FF, Opera a Chrome udává už dlouho tempo browserů. Prostě když roky budu mít špatný SW a za pár let, když najednou vydám novou verzi, která je sice lepší, ale uživatelé už mají zaběhnutou konkurenci, nebudou měnit a já nezískám nic. Je to stejné, jak když MS vydal MSE, o ničem. Léta už mají velcí hráči špičková řešení na poli bezpečnosti a najednou MS vydá něco, kde se nedá téměř nic ani nastavit. Jaký je rozdíl mezi NIS2010 a MSE? NIS2010 je prověřené řešení, jako spoustu dalších.