Nové základní desky EVGA s čipovou sadou Intel P67

0

Bystřejší lidé si určitě všimli, že v nabídkách základních desek pro procesory Intel Sandy Bridge nějak schází produkty od jednoho z velmi kvalitních výrobců základních desek, společnosti EVGA. Proč tomu tak je, na to nedokážeme odpovědět. Již brzy by se to však mělo změnit a na trh by měly dorazit modely v podobě P67 FTW s přídavky EVGauge a panelem ECP V4, P67 FTW bez přídavků a P67 SLI.

EVGA P67 FTW

EVGA P67 FTW

Po tom, co jsem porovnal model P67 FTW s modelem P67 Classified, zarazila mě jedna věc. Tou je naprosto totožný zjev obou desek. Po nahlédnutí do nabídky společnosti EVGA jsem zjistil, že P67 Classified tam vůbec není. Ten bývá tradičně určen především pro fanoušky přetaktování. Zřejmě bude tedy model P67 FTW tím nejvyšším v nabídce a podle všeho se jedná o přeznačenou Classified. Nabízen bude i s přídavky EVGauge a ECP V4. EVGauge je malý „budík“ ukazující frekvenci v gigahertzech a ECP V4 je panel do 5,25″ pozice sloužící výhradně pro přetaktování.

EVGA P67 FTW

Zákazník bude mít k dispozici celkem šest slotů PCIe ×16 a jeden PCIe ×1. Jednou z významných předností je osazení můstku nF200, který rozšiřuje počet PCIe linek. Pro případ extrémního přetaktování výrobce osadil dva přídavné napájecí osmipinové konektory EPS 12 V. Pro náročnější uživatele jsou připraveny i dva síťové adaptéry.

 EVGA P67 SLI

EVGA P67 SLI

Model P67 SLI je sice taktéž bohatě vybaven, avšak už mu chybí „armáda“ PCIe slotů pro grafické karty, jelikož má „jen“ tři PCIe ×16 a tři PCIe ×1. V balení obou dnes zmíněných desek naleznete atypické kulaté SATA kabely, redukce z molex na SATA konektor, SLI můstky a mnoho dalšího.

EVGA P67 SLI

EVGA P67 SLI má také dva síťové adaptéry. Můstek nF200 však již nenese a oproti P67 FTW nemá například zahnutý ATX 24pin napájení konektor. Všechny tři prodejní verze lze už teď zakoupit přímo v obchodě samotného výrobce za ceny $199.99, $229.99 a $279.99 (v přepočtu přibližně 3400 Kč, 3900 Kč a 4800 Kč). Dostupnost v běžných obchodech je však zatím neznámá.

Zdroj: EVGA

Ohodnoťte tento článek!