Nové závody ve vyhledávání. Také Microsoft zapojil do svého vyhledávače umělou inteligenci

2
Microsoft Bing s OpenAI
Microsoft Bing s OpenAI
-
Zdroj: Microsoft

Vyhledávače už nebudou co dřív. Bude je řídit umělá inteligence. Jen den po Googlu představil Microsoft nový Bing, který pro vyhledávání využívá funkce OpenAI. Vyzkoušet jej můžete již nyní.

Na Microsoftu bylo vidět, že se rychlou akcí pokouší reagovat na Google a jeho Bard, jak se jmenuje nové vyhledávání s pomocí ChatGPT. Microsoft si nechce nechat ujet vlak podruhé a podle CEO Microsoftu Satya Nadelly začíná nyní nový závod ve vyhledávání.

Microsoft v posledních letech hodně investuje do projektu OpenAI a nyní jej (možná trochu narychlo) propojuje s vyhledávačem Bing. Kromě nového vyhledávače představil Microsoft i novou verzi prohlížeče Edge.

Nový Bing s OpenAI
Nový Bing s OpenAI (zdroj: Microsoft)

Bing s touto technologií má funkci chatu, kdy si umělá inteligence může s uživatelem povídat. Poskytnutá odpověď tak může být poměrně komplexní. Nový Bing zobrazuje i tradiční výsledky, ovšem v části okna přidává kontext a podrobnosti poskytnuté umělou inteligencí.

Microsoft se tím zřejmě zajišťuje proti tomu, kdyby OpenAI poskytla nepřesný či zavádějící výsledek. Vyzkoušet v omezeném režimu si jej můžete na adrese bing.com/new. Bard od Googlu se má pro veřejnost spustit v horizontu týdnů, nyní jej mohou zkoušet jen testeři.

Nové závody ve vyhledávání. Také Microsoft zapojil do svého vyhledávače umělou inteligenci
Ohodnoťte tento článek!
2.6 (51.11%) 9 hlasů

2 KOMENTÁŘE

    • Navíc ten Bard nemá být založen na GPT. ChatGPT je postavené na GPT 3.x, ten Bing má být snad už na GPT 4.0. Ale Bard je založen na LaMDA, což je trochu jiná, nezávisle vyvíjená neuronka.

      „Na Microsoftu bylo vidět, že se rychlou akcí pokouší reagovat na Google a jeho Bard, jak se jmenuje nové vyhledávání s pomocí ChatGPT.“