Nové značení SD karet kvůli 104MB/s přenosům a HD videu

0

SD Association sjedná pořádek v nově příchozích ultrarychlých SDHC a SDXC kartách. Pomalejší produkty si zanechají „normal bus“ třídy 2, 4 a 6 nebo „high speed bus“ Class 10. Číslo znamená minimální garantovou rychlost záznamu v MB/s.

Nové specifikace formátů SD však počítají až s 400MB/s přenosy. Prozatím se ale budou používat jen 104MB/s. Tato norma dostane dostane značku I, která určuje rodinnou příslušnost UHS (Ultra High Speed) a garantuje čtyřnásobné rychlosti, než jsou dnes běžné. Některé karty ještě doplní symbol 1 značící Speed Class 1. Taková karta by měla být vhodnější (čti dražší) pro záznam nejnáročnějšího videa ve vysokém rozlišení a zároveň je možné z něj data souběžně číst.

Zdroj: RegHardware

Tyto třídy se vztahují na paměťová média SDHC (maximálně 32 GB, FAT 32) a SDXC (max. 2 TB, exFAT). Zatím není jasné, kdy se takto rychlé karty dostanou na trh ani kdy se objeví zařízení podporující takové rychlosti.

Zdroj: SDcard.org

Nové značení SD karet kvůli 104MB/s přenosům a HD videu

Ohodnoťte tento článek!

Sdílejte

1 komentář

  1. 406 lidí není vůbec reprezentativní vzorek. Takovou anketu stačí udělat pokaždé na jiných stránkách a při vzorku 406 lidí vypadnou pokaždé jiné výsledky. Tady to jenom ukazuje, že váš web čtou především lidé s WM6 nebo Symbianem. Jinak to nehovoří o ničem. Kdyby se stejná anketa dala na root.cz, ce4you.cz nebo andoridforum.cz, tak vám z těch 406 lidí vyjdou pokaždé jiné koláče. A řekl bych že o dost jiné.