Novero Solana je hybrid mezi netbookem a tabletem se dvěma systémy (MWC)

0

Na Mobile World Congressu v Barceloně předvedl u nás v podstatě neznámý výrobce novero (ano, s malým n) zajímavé zařízení jménem Solana. Mělo by představovat mezistupeň mezi tablety s Androidem a netbooky s Windows, a to tím, že má oba systémy, otočný displej a dotykovou obrazovku.

Novero Solana

 

Zařízení je poháněno dvoujádrovým procesorem Intel Atom N2600 z nové platformy Cedar Trail. Ten běží na 1,6 GHz a doplňuje jej grafické jádro Intel GMA 3600. K tomu zde najdeme na poměry tabletů (a vlastně i netbooků) slušné 2 GB operační paměti DDR3 a na výběr budou varianty s úložištěm o kapacitě od 32 po 128 GB, samozřejmě vždy SSD. Displej bude mít úhlopříčku 10,1″ a zatím nespecifikované rozlišení, zpráva se zmiňuje pouze o LED podsvícení. A protože se jedná (částečně) o tablet, nebude chybět dotyková vrstva s podporou sledování více dotyků (multitouch) a výrobce nezapomněl ani na klasickou výbavu v podobě webkamery, senzoru okolního osvětlení a akcelerometru.

Novero SolanaNovero Solana 

Při spuštění počítače si budete moci vybrat, zda chcete spustit operační systém Windows 7 (později i 8) nespecifikované edice či Android, pravděpodobně 4.0. Napájení bude zajišťovat baterie s kapacitou 32 Wh, vstupní zařízení budou kromě dotykového displeje čítat i „plnou“ (netbookovou) QWERTY klávesnici a klasický dvoutlačítkový touchpad a spojení se světem zajistí klasická bezdrátová triáda Wi-Fi, Bluetooth a modul 3,5G (HSPA+), z drátových rozhraní to pak bude dvojice portů USB, slot na SIM kartu nutný pro provoz 3G modulu, čtečka microSD karet, HDMI a dvojice 3,5mm audio jacků. Displej se bude ve svém rámečku otáčet, takže bude přístupný i při zavřeném zařízení v „tabletovém“ módu, kdy bude klávesnice chráněná.

 

Nevýhodou zařízení pak bude poněkud vyšší hmotnost 1,3 kg a také cena, která u verze s 64GB SSD dosáhne na 550 EUR (699 amerických dolarů). Navíc máme pocit, že s uvedením Windows 8 na trh ztratí smysl mít na zařízení dva systémy, i když je možné (a pravděpodobné), že Android bude šetrnější k baterii a hybrid při jeho použití vydrží déle na jedno nabití. Pokud vás zařízení zaujalo, mělo by se začít prodávat ve druhém kvartálu tohoto roku, tedy již poměrně brzy.

Zdroj: TZ/TechPowerUp

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář