Novinky: µTorrent 3.4, PNGmini, Panda Cloud Antivirus 2.9 beta a další

0

PNGmini 1.0 EN

Na webu na optimalizaci obrázků stále záleží, i když se průměrná rychlost linek v Česku od dob vytáčeného připojení rapidně zvýšila. Šetřit nás učí znovu mobilní připojení, každých pár desítek kilobajtů se počítá. S únorovou novinkou PNGmini můžete pohodlně optimalizovat obrázky ve formátu PNG, aniž by kvůli tomu trpěla kvalita. Jednoduchoučký nástroj obslouží úplně každý, přičemž vás nadchne také čistým designem. K minimálním požadavkům patří Windows Vista a 1 GB operační paměti.

Dejte si ale pozor na to, že aplikace vždy přepíše původní soubory. Vadit by to ničemu nemělo, protože se maximálně zmenší velikost obrázků. Přesto by bylo hezké, kdyby se zeptala.

PNGmini 1.0

Panda Cloud Antivirus 2.9 beta EN

Cloudový antivirus Panda se brzy dožije třetí řady. Předtím ale autoři potřebují všechny novinky otestovat. Betaverze ještě nese označení 2.9 a schovává si vylepšení založená na základě zpětné odezvy uživatelů. Autoři předělali vzhled, takže opět dostáváme cosi, co se nápadně podobá Windows 8. Integrace se systémem nicméně není na škodu. To spíše nedodržování stylu nemáme v lásce. Dlaždice v programu si navíc přizpůsobíte.

 

Sledování Wi-Fi odhalí, pakliže někdo neoprávněně začne používat vaši bezdrátovou síť. Pro méně pokročilé uživatele to může být docela zajímavá funkce, která je upozorní na potenciální zneužívání. Nevíme, jestli sledování Wi-Fi zůstane zadarmo. Beta je bezplatná, ale ve finále si za některé funkce musíte připlatit.

Panda Cloud Antivirus 2.9 beta

µTorrent 3.4 CZ

Výměnné sítě zastupuje především BitTorrent a jeden klient, jenž dosáhl nezměrné popularity. Autoři µTorrentu po velice dlouhé době příprav vydávají verzi 3.4. Stávající uživatelé už museli být pořádně hladoví. µTorrent 3.4 po mnoha letech výrazně vylepuje způsob, jakým klient vybírá peery ve swarmu. Díky optimalizacím se zkracuje cesta mezi vámi a dalším peerem, navíc připojování probíhá rychleji než dřív.

Ačkoli tuhle změnu navenek na první pohled nepoznáte, v historii aplikace se jedná o významný milník. Firma upravila způsob, jakým µTorrent vznikal. Výsledkem by měla být prověřenější sestavení a rychlejší a častější distribuce novinek.

µTorrent 3.4

Google Chrome 33 CZ

Zatímco Chrome 32 do Metra prakticky propašoval celý Chrome OS a začal nás upozorňovat na hlučné panely, jeho nástupce takové vychytávky nemá. Úplně marný přesto není. Google nedávno představil způsob, jak dále zrychlit JavaScript a náročnější aplikace. Optimalizace byla dostupná v betě, která byla označena jako stabilní vydání. Google zatím nepotvrdil, jestli se optimalizace zpracování JavaScriptu opravdu objevila ve stabilním Chromu 33. Vývojový tým minimálně opravil 28 zranitelných míst.

Google nám s tímto vydáním připomíná, že projekt Chrome Frame došel na konec své poutě a již není poskytován. Snahou bylo naroubovat na staré Internet Explorery nové technologie. Loni se ale firma rozhodla, že většina lidí používá dostatečně moderní prohlížeče.

Google Chrome 33

SVG Cleaner 0.6.2 CZ

Dnes jsme tu už jeden nástroj na optimalizaci obrázků měli, tak se pro změnu podíváme na další. Jak název napovídá, SVG Cleaner se nezaměřuje na PNG, ale naopak na grafiku ve formátu SVG. Když pracujete s nějakým grafickým editorem, tak ten do souboru vloží mnoho dat, která lze následně zredukovat. Což, jak opět musím připomenout, nezřídka oceníte. Výslednou velikost našeho testovacího soubor jsme srazili o zhruba 50 %, aniž by došlo k viditelnému poklesu kvality.

Autoři ostatně slibují, že optimalizované snímky se typicky zmenší o 40—60%. Překvapí vás český překlad. Aplikace bohužel dokonalé není a ovládání není zrovna uživatelky přívětivé. Můžete však zpracovat více souborů najednou. Do akce zapojíte i vícejádrové procesory.

SVG Cleaner 0.6.2

Další důležité novinky:

Tip na starší software

Pismo File Mount Audit Package build 170 EN

Poslední verze nástroje s opravdu ukrutným názvem pochází z prosince. Bude se vám líbit, neboť vám dovolí procházet obsah různých archivů. Může to být ZIP, ISO, nebo kupříkladu UIF. Soubor pomocí PFMAP připojíte, takže se nimi budete smět pracovat podobně jako s daty uloženými na flash disku. Aplikace se integruje s Průzkumníkem, takže připojování souborů jako virtuální jednotky budete mít vždy k ruce.

Po připojení soubor zmizí a na jeho místě se objeví složka se stejným názvem. Pomocí kontextové nabídky ji opět proměníte na soubor. Je to jednoduché a efektivní.

Tahle složka bývala archiv
Tahle složka bývala archiv

Ohodnoťte tento článek!