Novinky: µTorrent, CDBurnerXP a další

0

µTorrent 1.8 CZOficiální česká stránka
Tento BitTorrent klient pro Windows svou výjimečnost nezapře – systémové nároky tak malé a přitom nadstandardní funkcionalita – to mluví za sebe, proto program před časem odkoupila společnost BitTorrent Inc. Takovou lahůdkou může pro někoho být vestavěná RSS čtečka. Tato verze přidává podporu IPv6 (a s tím související funkci Teredo tunneling). Na první pohled si také určitě všimnete, že přibyl nový panel „Trackery“.

GPU-Z 0.2.7 ENOficiální stránka
Jednoduchý nástroj, který vám umožní nahlédnout pod povrch vaší grafické karty. Kromě různých technologických údajů st můžete snadno dozvědět aktuální teplotu a rychlost otáčení větráčků. S každou novou verzí se obvykle přidává podpora nových grafik a opravuje detekce těch přidaných a tentokráte tomu není jinak, vždyť na scénu přichází nové Radeony HD 4870 X2 a GeForce řady 9000.

7-Zip 4.59 Beta CZOficiální stránka
Když jsme u té jednoduchosti a minimalističnosti – komprimační program 7-zip do této kategorie také rozhodně patří. Kromě podpory standardních formátů jako ZIP, RAR a dalších nabízí vlastní formát 7z s vysokým kompresním poměrem. Za velký klad se dá označit cena programu, protože za něj nemusíte dát ani korunu. Přitom se pyšní tím, že klasické archívy ZIP dokáže zkomprimovat lépe, než WinZip. V nové verzi se pracuje na podpoře rozbalování archívů UDF, XAR a DMG/HFS.

CDBurnerXP Pro 4.2.1.864 CZOficiální stránka
Výborný vypalovací program, možná vám také připomene časy, kdy Nero nepatřilo do kategorie „XXXL“. Vypalovat umí data, hudbu i ISO soubory (ty dokonce vytváří). Podporuje většinu vypalovaček, rozumí si i s HD-DVD/Blu-ray. V posledních verzích se dokonce objevila schopnost vytváření potisků. K samotnému vypalování navíc nepotřebujete práva administrátora. V této verzi byly převážně opraveny chyby a přidáno pár příkazů pro příkazovou řádku.

FileZilla 3.1.1.1 CZOficiální stránka
Ve zdarma dostupném (přesto poměrně mocném) FTP klientu nejspíš nebudete nic moc postrádat. Samozřejmostí je fronta souborů k nahrání, přerušované nahrávání, udržování připojení k serveru, podpora připojení pomocí SSL, proxy a Kerberos GS. V poslední verzi byl opraven pád při zrušení pokusu o připojení.

Mozilla Thunderbird 3.0 Alpha 2 CZOficiální stránka
Kvalitní poštovní klient ze stáje Mozilla nám pomalu (hodně pomalu) ukazuje, jaký bude ve verzi 3.0. V této verzi došlo na zlepšení rychlosti práce s emaily pomocí protokolu IMAP a na možnost vložit do odpovědi pouze označený text. Přeposílané zprávy již nejsou přikládány jako přílohy, nýbrž přímo jako text mailu (hurá). Prohlížení v panelech prozatím ještě nefunguje, stejně jako nemusí fungovat jiné věci, takže pro každodenní používání zvolte raději stabilní vydání.

Total Commander 7.04a CZOficiální stránka
Legendární souborový manažer, obsahuje nespočet různých funkcí. Dvoupanelové rozhraní, FTP klient, vnitřní podpora archívů, porovnávání souborů či synchronizace složek a mnoho dalších vychytávek. Před dvěma týdny vyšla nová verze, která však obsahuje poměrně závažnou chybu s mazáním souborů (může dojít ke smazání souboru pod kurzorem myši místo vybraného souboru, pokud se adresář změní na pozadí). Dále autor opravil problém s rozdělenými archívy RAR, AES šifrováním pod NT4 a s minimalizací do systémové lišty.

AntiVir Personal Edition 8.1.0.331 ENOficiální stránka
Jeden z nejlepších antivirových programů, které můžete používat zdarma. Nabízí docela standardní ochranu v reálném čase, ovšem kromě klasických virových definicí používá i heuristickou analýzu, takže může odhalit i dosud neznáme viry. V programu naleznete i přehled naplánovaných akcí (testy či aktulizace).

Ohodnoťte tento článek!