Novinky a slevy u AMD

0

Phenom X4 9950, nejvýkonnější čtyřjádro v nabídce AMD, mělo doposud TDP 140 wattů, což znamenalo nekompatibilitu s mnoha základními deskami, jejichž napájecí obvody bývají zpravidla dimenzovány na odběr 125 wattů. A přesně takové TDP má nová revize nejrychlejšího Phenomu, která bude postupně nahrazovat tu starou. Zároveň se procesoru dotkla sleva, viz následující tabulka:

Nyní si můžeme něco povědět o dvou nově uvedených modelech. První je Athlon X2 6500 Black Edition (techPowerUp! píše název bez znaménka +, jak bylo zvykem u starších dvoujader). Jeho specifikace neznáme, ani vygooglit se mi je nepodařilo, takže se musíte spokojit s popiskem, že je to stále starý známý čip Brisbane.

Stejná potíž je s Athlonem X2 5050e. U něj můžeme pouze předpokládat pracovní frekvenci 2,6 GHz, s jistotou ale víme pouze to, že jeho TDP je 45 W, jako u všech ostatních modelů označených písmenkem „e“.

Někteří spekulují, že slevami si AMD vytváří místo pro příchod nových modelů vyráběných 45nm postupem. Buď to, a nebo se zkrátka snaží být konkurenceschopnější vůči Intelu, který podle analytické firmy IDC v současné době ovládá téměř 80 % procesorového trhu. Ohledně nových přírůstků do nabídky AMD, objevují se nějaké zprávy o dvoujádrových Phenomech, ale zatím to vypadá na kachnu. Až budeme vědět víc, podělíme se s vámi.

Zdroj: techPowerUp!

Ohodnoťte tento článek!