Novinky a slevy u Intelu: šestijádro v non-Extreme verzi

0

Na tento týden Intel po čase opět nachystal změny v nabídce procesorů. Na trh bylo tiše uvedeno několik nových modelů, jiné se naopak přestaly vyrábět a po doprodání zásob už nebudou. EOL se týká konkrétně modelů Core 2 Duo E7400, Pentium Dual-Core E6300 a Celeron Dual-Core E3200.

Nejvýraznější sleva se dotkla Core i7-870, jehož cena v množství nad tisíc kusů spadla z $562 na $294, o 48 %. Pokud ale hledáte čtyřjádro pro platformu LGA 1156, tak ještě zajímavější koupí by pro vás mohlo být nově uvedené Core i5-760 s taktem 2,8 GHz, jehož cena pro velkoodběratele je $205. Novinkou je také Core i7-870S se sníženým TDP na 82 W, nenechte se ale zmást: oproti standardnímu i7-870 má tento procesor také nižší frekvenci.

Míříte „o něco výš“ a rádi byste si pořídili procesor se šesti jádry? Pak právě vás bude zajímat, že Intel do své nabídky zařadil Core i7-970, hexa-core, které nepatří do luxusní a předražené Extreme Edition. Oproti i7-980X má frekvenci jen o 133 MHz nižší a zamčený násobič. Cena však zdaleka není lidová – podle zběžného průzkumu v českých obchodech, kde procesor zatím není dostupný, za něj dáte mezi dvaceti a pětadvaceti tisíci korun.


Podle serveru X-bit labs se na neurčitý termín chystá ještě další non-Extreme varianta jádra Gulftown, bude to však model rychlejší, než i7-970. Nejspíše tedy procesor se stejnými specifikacemi jako i7-980X, jenom bez odemčeného násobiče. Dostupnější šestijádrové procesory tak nadále zůstanou doménou AMD.

Na opačném konci cenového spektra Intel uvedl dva nové modely Atomu, jednojádro a dvoujádro s taktem 1,8 GHz. Budeme se s nimi setkávat v levných počítačích malých rozměrů a all-in-one systémech.

Zdroj: TechConnect Magazine, X-bit labs

Novinky a slevy u Intelu: šestijádro v non-Extreme verzi
Ohodnoťte tento článek!