Novinky: Adobe Reader X, Yahoo! Messenger 11 Beta, 7-Zip 9.20 a další

0

Yahoo! Messenger 11 Beta ENOficiální stránka

Rostoucí tlak ze strany konkurence pocítil kecálek od Yahoo! zejména nedávno, když Microsoft vydal Windows Live Messenger 2011. Příklon k propojení se sociálními sítěmi ovšem platí prakticky pro všechny komunikátory, které drží krok s dobou, dokonce i značka ICQ se snaží udržet nad vodou. Zaspat se nevyplácí, zastoupit vás může kdokoliv z hned několika kandidátů, to si v Yahoo! uvědomují. Ze sociálních sítí se vám asi nejdřív vybaví Facebook, jehož přítomnost americká společnost ve svém kecálku opravdu potvrzuje. Možnost chatování s přáteli v síti s velkým „F“ se dnes stává ve světě komunikačních programů běžnou praxí. Yahoo! Messenger 11 vám vedle toho logicky dovolí aktualizovat váš status ve vícero sítích najednou, nemusí tedy nutně jít jen o Zuckerbergovo veledílo, které přesto hraje první housle.

Možná znáte hry jako Mafia Wars nebo FishVille. Již brzy je budete moci hrát přímo z kecálka od Yahoo!, které nezavírá oči ani před masivním rozšiřováním chytrých telefonů, takže například videohovory z počítače na zařízení s Androidem nejsou žádné sci-fi, nýbrž realita.

Easy Photo Uploader for Facebook 0.9.0.8 ENOficiální stránka

Nejpoužívanější produkty nemusí být nutně ty nejlepší. Fotogalerie na Facebooku nepatřila mezi jeho nejsilnější stránky, teprve v současnosti má chudou galerii s obrázky v hanebně nízkém rozlišení nahradit o pořádný kus vylepšená verze. Přesto díky snadné přístupnosti nahrávali lidé do svých profilů celá alba, až Facebook s přehledem předehnal specializované služby a stal se největší online zásobárnou fotek na světě. Starý nahrávací mechanismus nepatří k nejspolehlivějším, ani k nejpohodlnějším. Proto se hodí zvláštní pomůcka, Easy Photo Uploader for Facebook předvádí možná tu úplně nejschůdnější cestu pro odesílání fotografií. V Průzkumníku si jich pár vyberte a klepněte v na položku „Send you photo(s) to Facebook“, tak snadné to je. Pak následuje výběr uživatelského účtu a volba cílového alba. Program podporuje Windows XP, Vista a 7, včetně 64bitových edicí.

Free Studio Manager 4.9.13 ENOficiální stránka

Multifunkční Free Studio Manager na první pohled budí všelijaké dojmy, ze všeho nejvíc člověku nahání strach, jestli to celé vůbec funguje, případně zda nenaletěl nějakému podvodníkovi. Vůbec ne, naopak celý software funguje na výbornou. Nejdřív bych měl zmínit, že se točíme okolo multimédií, o konverzi nebo vypalování zde není nouze. Čtyři samostatné sekce rozdělují práci s internetem, videem, hudbou a se stříbrnými kotouči. Pod pojmem internet si představte hlavně portál YouTube, ze kterého lze videa stahovat, nebo je tam naopak nahrávat. Už tady vám vývojáři dávají na výběr konverzi do různých formátů pro některá přenosná zařízení, například iPhone a PSP. Druhá sekce se kromě převodu věnuje úpravě videa, třetí funguje obdobně, ale zaměřuje se na zvuk. A konečně, poslední část Free Studio Manager slouží jako vypalovací program, byť relativně jednoduchý.

Sami tvůrci této aplikace tvrdí, že zastane práci za 25 programů. Věříte jim to? Neváhejte si tento fakt ověřit sami.

7-Zip 9.20 CZOficiální stránka

Známý a oblíbený archivační nástroj se sedmičkou v názvu prodělal docela zajímavý přechod, a to z verze 4.65 rovnou na 9.20. Kde nechal Igor Pavlov, autor programu, během číslování verzí logiku, se můžeme jen dohadovat. Přitom se toho moc nezměnilo, navenek snad ani jedna ikonka. Jádro se pár nových – podle všeho i docela zásadních – fíglů naučilo, třeba že se podívá na obsah virtuálních pevných disků, používaných ve virtuálních počítačích. To už je slušná práce, že? Několik premiérových překladů asi nikoho v České republice zajímat nebude, obzvlášť když češtinu 7-Zip pěkných pár let obsahuje.

Focus Screensaver 1.3 ENOficiální stránka

Dny plynou, nemají tendenci se zastavit a každodenní průměrnost pomalu až ani nevnímáme. Až budete přemýšlet nad tím, jak byste si ozvláštnili život, neopomeňte vzít v potaz, že strávíte určitý čas na počítači. Hezké a nevšední pozadí pohladí plochy pohladí na duši a spořič obrazovky stejně tak. A na zajímavý spořič pro vás máme tip. Focus Screensaver na vašem monitoru nebude tvořit bubliny, ani jiné (abstraktní) útvary. Vaši plochu, nepochybně plnou ikon, nepřekryje ničím, jen se postará, aby se rozpila. Intenzitu rozostření samozřejmě snadno nastavíte, při prvním stupni ještě popisky ikon přečtete, na posledním nemáte nejmenší šanci. Efektní šetřič vylepšíte ještě tím, že kromě rozpití obrazu zapnete ještě přechod do stupní šedé, čímž se zvýrazní neaktivita na počítači. Focus Screensaver vyžaduje minimálně .NET Framework 3.5.

Adobe Reader X CZOficiální stránka

Adobe nezklamalo a jubilejší desátou generaci čtečky PDF souborů, Adobe Reader, se rozhodlo namísto tradičních číslic poctít písmenem „X“. Zda se vám uvedené značení líbí, nám dejte vědět v diskuzi. Teď si pojďme povědět, co si na nás pánové z Adobe nachystali. Sice nikterak revoluční, ale alespoň lehký facelift by rád zjednodušil práci s programem. Nevidím důvod, proč by se mu to nemělo podařit. Jednodušší systém komentářů a vylepšené hledání ustupují do pozadí, zastiňuje je totiž režim bezpečného prohlížení dokumentů. Obdobná funkce zabraňující spuštění nebezpečného kódu se nedávno objevila v konkurenčním Foxit Readeru, Adobe Reader už měl tedy na čase. V rámci interaktivity a bohatšího obsahu, jak Adobe samo říká, si Reader od nynějška rozumí s Flashem. Nezapomnělo se samozřejmě ani zvýšení návaznosti na službu Acrobat.com, kde se dokumenty ukládají, sdílí s kolegy nebo rovnou vytváří.

Další důležité novinky:

Ohodnoťte tento článek!